Już wiadomo, kiedy ma ruszyć Toruński Rower Miejski. Pojedziemy nim w…

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Nie było odwołań ani protestów – uprawomocniło się rozstrzygnięcie przetargu na operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego. Umowa z firmą BikeU opiewająca na 6,79 mln zł ma zostać podpisana w najbliższych dniach. A kiedy skorzystamy z jednośladów?

Już nie ma żadnych przeszkód, żeby Miejski Zarząd Dróg w Toruniu podpisał umowę z firmą BikeU, która wygrała przetarg na Toruński Rower Miejski. Jak się dowiedzieliśmy od drogowców, umowa z operatorem ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

Kiedy zatem skorzystamy z wypożyczalni rowerów po tej trwającej już grubo ponad rok przerwie? Nowy operator będzie mieć 75 dni od podpisania umowy na uruchomienie systemu. A to oznacza, że rowery mogą być dostępne mniej więcej w połowie lipca br.

MZD jest już po wstępnych rozmowach z BikeU dotyczących uruchomienia usługi w Toruniu. Rower miejski i bezobsługowe stacje rowerowe będą mieć być może barwy miejskie – niebiesko-białe bądź zbliżone do kolorystyki niskopodłogowych tramwajów.

Przetarg na Toruński Rower Miejski ciągnął się od 2017 r. Obfitował w zwroty akcji. Nie obyło się bez odwołań, a nawet zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa, a następnie zarzutów dla przedstawiciela jednego z oferentów. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *