Kajakarze dopłynęli do Torunia. Trwa 60. Międzynarodowy Spływ Kajakowy

Box2 Wiadomości
fot. UM Toruń

Uczestnicy 60. Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Pojezierze Brodnickie, Drwęca, Wisła” zatrzymali się w Toruniu. To jeden z pięciu przystanków na ich trasie.

Spływ rozpoczął się 31 lipca w Bachotku, potrwa do 12 sierpnia, tego dnia kajakarze dopłyną do Chełmna. Łącznie mają do pokonania trasę długości 223 kilometrów. Toruń jest tradycyjnie jednym z przystanków na trasie spływu. Do miasta dopłynęło około 70 osób, w bardzo różnym wieku. Najstarszy uczestnik ma 82 lata, najmłodszy zaś 9. Kajakarze, którzy rozbili namioty przy Przystani AZS, spędzili w Toruniu cały 9 sierpnia., poznając Gród Kopernika z przewodnikiem. Z uczestnikami spływu spotkał się prezydent Michał Zaleski:

Co dla nas szczególnie ważne, na tej liczącej 223 km trasie uczestnicy spędzają zwykle dzień lub dwa dni w Toruniu i zwiedzają pobliski zespół staromiejski. Mam nadzieję, że w kolejnych latach równie chętnie będą Państwo zatrzymywać się w naszym gościnnym mieście – mówił prezydent Zaleski.

Z okazji jubileuszowego spływu prezydent wręczył prezesowi Klubu Turystów Wodnych, organizatorowi wydarzenia pamiątkowy kompas.

Klub Turystów Wodnych wywodzi się z drużyny harcerskiej i powstał w 1946 roku. Początkowo organizowano spływy ogólnopolskie, które z czasem przerodziły się w imprezy międzynarodowe. Uczestnicy z zagranicy szczególnie zachwycają się przyrodą, jaka ich otacza  – opowiadał pilot spływu Krzysztof Bolt, którego ojciec Lech Bolt był jednym z jego twórców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *