Kamery na Toruń. Dlaczego jedna nie działa, a druga jest zasłonięta siatką?

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. torun.pl

Problem z kamerami nadającymi na żywo obraz z Torunia na cały świat zgłosiła nam kilka dni temu nasza Czytelniczka. Zgłosiliśmy tę kwestię toruńskiemu magistratowi. Co na to miejscy urzędnicy?

Rodowita torunianka mieszkająca od wielu lat w Irlandii chciała obejrzeć, jak Toruń w tym roku będzie świętować sylwestra i powitanie Nowego Roku. Włączyła obraz z kamer na żywo i… niewiele zobaczyła.

REKLAMA

– Zamiast obrazu z kamery prezentującej panoramę Starówki, pokazywał się napis: „Przerwa techniczna. Zapraszamy ponownie wkrótce” – pisała nasza Czytelniczka. – Rynek Staromiejski prezentował się bardzo niewyraźnie. Kilka godzin później, o poranku, wszystko było jasne. Kamera została zasłonięta prawdopodobnie budowlaną siatką.

Co na to miejscy urzędnicy? Otrzymaliśmy odpowiedzi w tej sprawie.

– Kamera na panoramę Starówki jest zainstalowana i zasilana z budynku przystani Budowlani – wyjaśnia Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. – Obecnie w budynku pojawił się problem z zasilaniem kamery. Usterka zostanie usunięta, ale na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, kiedy to nastąpi.

Siatka na budynku Dworu Artusa została założona ze względów bezpieczeństwa. Fasada zabytkowego obiektu została zabezpieczona po tym, gdy oderwał się z niej kawałek tynku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie ona naprawiona i kiedy zniknie z niej siatka.

Za streaming miasto płaci 150 zł netto miesięcznie. – W przypadku sytuacji awaryjnych po weryfikacji problemu doraźnie wzywana jest firma instalatorska do usunięcia usterki – mówi Kulbicka-Tondel.

Magistrat zamierza zainstalować dodatkową kamerę nadającą obraz na żywo z Torunia. Ma się ona pojawić na przęśle mostu im. Józefa Piłsudskiego. – Instalacja będzie zrealizowana równolegle z remontem przeprawy, na razie nie jest znany szczegółowy termin jej uruchomienia – informuje rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *