Kanał toruńskiego patostreamera znika z serwisu YouTube. “Złymi ludźmi nie jesteśmy”

Box2 Wiadomości
Fot. screen

YouTube zablokował kanał ‘Daniel Magical’, którego autor pochwalał atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – informuje portal Press.pl. 26-letni torunianin zatrzymany został przez policję w środę 16 stycznia. Tego samego dnia sąd nałożył na Daniela Z. zakaz publikacji w internecie jakichkolwiek treści ze udziałem mężczyzny.

Powodem zatrzymania patostreamera z Torunia oraz jego 46-letniej matki było publiczne pochwalanie ataku nożownika na Pawła Adamowicza. Podczas transmitowanego na kanale YouTube streamu oboje użyć mieli słów „niech zdycha” i „niestety przeżył”.

Zarówno twórca kontrowersyjnych treści, jak i jego matka, zostali objęci policyjnym dozorem. Muszą meldować się pięć razy w tygodniu na komisariacie. Decyzją sądu torunianie zobowiązani zostali do wpłacenia kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych, a także do zakazu publikowania w internecie wszelkich treści ze swoim udziałem.

Obecnie na kanale patostreamera nie znajdują się żadne z publikowanych dotąd treści. Te jednak są licznie kopiowane przez internautów i umieszczane na ich kontach w serwisie YouTube.

– Chociaż nas nie ma, widzimy jak konkurencja, stara się kopiować nas, wklejając mame w tle streamów, rozmawiając o nas 1/2 live na każdy temat byle nas pogrążyć i nabijać sobie widownie, czy używają naszych tekstów – pisze na portalu Facebook Daniel Z. (pisownia oryginalna).

Oto pełna, oryginalna treść wpisu:

4 lata spędzone z wami i dla was, był dla nas pięknym snem. Piszę to wraz z mamą, i czujemy łzy w oczach, nie tylko pisząc dla was ten post, ale nawet jak słuchamy muzyki, która leciała często na streamach i oglądając filmiki żegnające nas, pokazują ile zrobiliśmy jako prosta rodzinka w internecie na miano “Magicznego Serialu” Chociaż nas nie ma, widzimy jak konkurencja, stara się kopiować nas, wklejając mame w tle streamów, rozmawiając o nas 1/2 live na każdy temat byle nas pogrążyć i nabijać sobie widownie, czy używają naszych tekstów, a z drugiej strony pewna osoba zaczeła grać w gry, bo się boi o siebie, a źródło shoterów upadło. My już jesteśmy zwycięzcami.Złymi ludźmi nie jesteśmy, znacie mame wiecie, że sama nie wie co gada i szybko zapomina.. Ja, to możliwe, że czytałem jakiś komentarz, zawsze czytam nie myśląc co jest napisane i można zauważyć, że ton jak wypowiadałem te złe słowa mi się zmienił.

Dla nas streamy, to coś więcej to olbrzymia społeczność “rodzina” gdzie dzieliliśmy się z wami naszym życiem, tymi smutnymi rzeczami czy normalną Polską kłótnią.

Dziękujemy wam za słowa otuchy, Reżyser pozdrawia <3

Co dalej z nami? Czy odczujecie nasz brak? Czy Polski Youtube już nie będzie taki jak kiedyś bez nas? Mimo, tego, że wiele osób nas nie lubi, czuje w serduszku, że tak w 100% nie jest i liczą na powrót Gosi,Daniela,Jacy i Soni. Co mogę wam powiedzieć nigdy się nie poddamy, mamy dla kogo walczyć !
Co planuje reżyser? Nikt tego nie wie, więcej nie mogę powiedzieć… Zostawie wam tylko cytat i powiem, brakuje nam WAS ! Goha Goha Goha |3ZŁ Przepraszam za pisownie, ale pisałem to co czuje, a pisownia u mnie słaba. “Kiedy mewy lecą za trawlerem, to dlatego, iż myślą, że do morza zostaną wrzucone sardynki. Mój powrót nastąpi niebawem.” I Śledzcie nasz kanał główny link w komentarzu 

W całej Polsce w minionym tygodniu doszło do ponad 20 zatrzymań osób, które za pośrednictwem internetu groziły osobom rządzącym w kraju. Choć incydenty dotyczyły przede wszystkim czołowych polityków, zdarzały się także pogróżki wobec prezydentów mniejszych miast, burmistrzów czy wójtów.

Tagged

1 thought on “Kanał toruńskiego patostreamera znika z serwisu YouTube. “Złymi ludźmi nie jesteśmy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *