Kandydaci do WOT złożyli przysięgę wojskową. Byli wśród nich mieszkańcy Torunia

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostały zasilone przez 30 kandydatów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Nie zabrakło gratulacji, wyróżnień i uroczystej defilady. Niestety, w wydarzeniu po raz pierwszy nie mogły brać udziału rodziny żołnierzy.

Przysięga wojskowa na Sztandar 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która liczy już ponad 1200 żołnierzy, złożyło 30 kandydatów z Grudziądza, Inowrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Sępólna Krajeńskiego. Znalazło się wśród nich 7 pań. Nowi Terytorialsi to na co dzień uczniowie, pielęgniarze, pracownicy socjalni, brygadziści, a nawet graficy komputerowi. Uroczysta przysięga odbyła się na bazie 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, gdzie znajduje się 82 Batalion Lekkiej Piechoty WOT. 

Były łzy wzruszenia, gratulacje i podziękowania od dowódcy płk Krzysztofa Stańczyka za trud włożony w szkolenie. Za odwagę w dążeniu do celu. Za determinacje. Była uroczysta defilada. Odegrano hymn państwowy. Wręczono również wyróżnienia za zaangażowanie w szkolenie. Było prawie jak zawsze. Prawie, bo to pierwsza w historii przysięga wojskowa 8 Brygady, która odbyła się bez obecności rodzin. Bez zaproszonych gości – opisuje szer. Paulina Ozdowska, rzecznik prasowy 8 K-PBOT.

Terytorialsi od razu zostaną skierowani do nowych obowiązków. Będą wspierać szpitale, DPS-y, punkty drive-thru i przyszpitalne punkty poboru wymazów. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *