Karol Maria Wojtasik i Łukasz Zbonikowski usunięci z PiS

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dwóch kontrowersyjnych działaczy PiS będzie musiało złożyć legitymacje partyjne. Zarząd wojewódzki PiS zdecydował o usunięciu Karola Marii Wojtasika oraz Łukasza Zbonikowskiego z szeregów partii. Pozostaje im jeszcze możliwość odwołania, ale nieoficjalnie w szeregach PiS mówi się, że to tylko formalna szansa na zmianę decyzji partii.

-To musiało tak się na Karola Wojtasika skończyć. Zraził do siebie mnóstwo osób, przede wszystkim w naszym gronie. Nie można mu odmówić zaangażowania i wiary patriotyczne przekonania, ale od dłuższego czasu uprawiając politykę poruszał się jak słoń w składzie porcelany – usłyszeliśmy od wysoko postawionego polityka PiS.

REKLAMA

Karol Maria Wojtasik był radnym miejskim w Toruniu, który obecnie aktywnie wspiera w kampanii Zbigniewa Girzyńskiego. W ostatnich wyborach samorządowych nie uzyskał mandatu zdobywając niecałe 800 głosów.

Z kolei poseł Łukasz Zbonikowski nie ma dobrej passy w macierzystej partii już od dłuższego czasu. Zawieszony w prawach członka partii przez Jarosława Kaczyńskiego został już w 2015 roku. Kiedy niedawno założył własny komitet w partii odebrano to jako jawny bunt.

10 thoughts on “Karol Maria Wojtasik i Łukasz Zbonikowski usunięci z PiS

 1. Ten Karol Maria, który tak się starał i sprzątał znicze pozostawione po manifestacjach pod sądem ? Tak potraktowany przez swoich?

 2. To ten sam, którego żona z wielkim poświęceniem zastępowała na egzaminach nauczycieli w czasie ich legalnego strajku,bo mężuś czerpie kaskę ze spółki i pracuje, więc żona nie musi się martwić o swój byt?

 3. Nie szanowałeś ludzi Karolu, a karma wraca. Dla swoich chorych pisowkich idei gotów byłeś zniszczyć najwieksze przyjaźnie… Może to bylo ci potrzebne, byś dostrzegł, ile zła wyrządzasz.

 4. Rzeczony tu, Panie, przyjrzyj się Pan postępowaniu – kolega pomyślał, w ramach kampanii pierwszy powywieszał płachty, a drugi kandydat, za kilka – kilkanaście dni po pierwszym kandydacie wywiesza analogiczne płachty (nie chodzi o wzór partyjny) ale o materiał, verte płachty, sposób mocowania itd.. Czy to konstrukcyjne postępowanie, bo w mej ocenie, to niezbyt pozytywnie oceniam taki aspekt sprawy. A jeszcze umaczać młodego działacza, co to mu podejrzewam (faktów nie znam) nerwy puściły, bo pewnie jako i ja pierwszy zawiesił płachty, a potem widzi identyczne płachty drugiego, Jak nazwać takie postępowanie w przedsiębiorczości, czy można pozytywnie ocenić działanie, czy takie działanie, to wyraz odwagi i wypowiadania się z przyłbicą, tylko jaka, czy czasem nie upadłą?

 5. “Karol Maria Wojtasik był radnym miejskim w Toruniu, który obecnie aktywnie wspiera w kampanii Zbigniewa Girzyńskiego. W ostatnich wyborach samorządowych nie uzyskał mandatu zdobywając niecałe 800 głosów.”
  To napiszcie jeszcze, że Adrian Mól, tak faworyzowany i popierany uzyskał nieco ponad 1000 głosów, bo 1050. A startował z pierwszego miejsca! Każdy inny kandydat PiS startujący z takiej pozycji uzyskał ponad 2000 głosów a lider 3560.
  Ale to Adrianek został wiceszefem Rady Miasta…. nagroda za fajtłapowatość…

  1. Ach ten twój odwieczny wróg Mól… Nie możesz sobie Karolu z nim poradzić… Przegrywać też trzeba umieć. To lekcja pokory.

 6. Ja tez aktywnie wspieram Zbigniew Girzyński na posła do Sejmu z okręgu wyborczego nr 5, miejsce 10 . Dlaczego to czynię, bo w mej ocenie to najlepszy kandydat do Sejmu i mój X ma, do czego zapraszam i gorąco namawiam, wszystkich głosujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *