Kasia Zillmann nominowana w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Katarzyna Zillmann z Torunia razem ze swoimi koleżankami z osady wioślarskiej powalczą o tytuł Najlepszego Sportowca Polski. Konkurs w ramach Plebiscytu Przeglądu Sportowego odbywa się w formie głosowania internetowego. O zwycięstwie zadecyduje liczba otrzymanych głosów. Finalistę poznamy już niedługo na Gali Mistrzów Sportów.

Torunianka Kasia Zillmann została nominowana do zwycięstwa w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2019. O tytuł będzie walczyć razem ze swoimi koleżankami z czwórki podwójnej – Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Springwald (Sajdak). Wioślarki w 2017 roku otrzymały srebrny medal na mistrzostwach świata, rok później zdobyły mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata w czwórce podwójnej, a w tym roku po raz kolejny zostały wicemistrzyniami świata w tej samej konkurencji. Wielokrotnie stawały na podium Pucharu Świata.

REKLAMA

Katarzyna Zillmann urodziła się w 1995 roku w Toruniu. Wioślarstwo trenuje od 2009 roku i jako 24-latka może pochwalić się licznym sukcesami. Razem ze swoimi koleżankami z osady są nadzieją na zbliżające się Letnie Igrzyska Olimpijskie. W Tokio powalczą o swoje pierwsze złoto olimpijskie. Tymczasem na Kasię i jej ekipę można głosować w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Głosy oddajemy do 31 grudnia na stronie internetowej plebiscytu, wybierając ulubionego sportowca. Cały Toruń kibicuje Kasi! Co 24 godziny można oddać jeden głos.

Zwycięzcę poznamy 4 stycznia 2020 roku w trakcie Gali Mistrzów Sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *