Kaskadowy pomiar prędkości. Policja skontrolowała blisko 200 aut

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W miniony piątek 31 lipca toruńska policja wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Kaskadowy pomiar prędkości”. W jej ramach skontrolowali blisko 200 pojazdów, pod kątem przestrzegania dozwolonej prędkości. Aż 88 kierowców nie dostosowało się do przepisów.

Akcja rozpoczęła się o godz. 6:00 i trwała do 22:00. Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu działań przez kilka radiowozów ustawionych bezpośrednio po sobie na niewielkich odcinkach drogi. Dzięki temu mundurowi mogą sprawdzić prędkość kontrolowanych pojazdów w więcej niż jednym miejscu.

Sprawdzane było stosowanie się kierowców do przepisów ruchu drogowego, a szczególnie ograniczeń prędkości. Kontrolowano również trzeźwość kierowców, czy stan techniczy pojazdów. Funkcjonariusze wykorzystywali fotoradar Inspekcji Transportu Drogowego. Akcję wsparła również Żandarmeria Wojskowa. 

Skontrolowanych zostało łącznie blisko 200 samochodów. W 88 przypadkach stwierdzone zostało przekroczenie dozwolonej prędkości. Akcja ma na celu zmniejszenie liczby wypadków i wyeliminowanie z ruchu tzw. “piratów drogowych”. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *