Katarzyna Gucajtis wolontariuszką na oddziale covidowym

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski / www.torun.pl

Od lat związana z “Fundacją Światło” Katarzyna Gucajtis została wolontariuszką na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Jest ona zarówno ozdrowieńcem, jak i osobą zaszczepioną.

Około dwa tygodnie temu prezydent Michał Zaleski apelował o pomoc na oddziałach covidowych:

– Zwracam się z gorącym apelem do zarządzających i pracowników toruńskich przychodni, w tym w szczególności Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu, o zgłaszanie się do pełnienia dyżurów na oddziałach covidowych. Zdaję sobie sprawę, jak trudna jest to decyzja, jednak Państwa pomoc będzie bezcennym wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców Torunia i regionu.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Prezydent miasta podziękował także Katarzynie Gucajtis za jej godną naśladowania postawę:

– Znam Panią Kasię od lat i wiem, że jest człowiekiem bardzo wrażliwym, empatycznym i troszczącym się o innych. Jej decyzja o rozpoczęciu wolontariatu na oddziale covidowych tylko to potwierdza. Bardzo dziękuję Pani Kasi za tak wspaniałą postawę.

Wolontariuszka jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii działalność na rzecz drugiego człowieka.

Tagged

2 thoughts on “Katarzyna Gucajtis wolontariuszką na oddziale covidowym

  1. Może byście zapłacili ludziom za ich prace a nie szukali kogoś kto będzie pracował, narażał siebie i swoich bliskich na zachorowanie, za darmo. Gastronomia leży, ludzie potracili prace, pewnie znajdą się chętni do pracy za pieniądze. Może gdyby prezydent wraz z radnymi nie oddał kościołowi działki na jarze o wartości 1 milona złotych to miałby na opłacenie pracowników w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *