Kazimierz Suwała oficjalnie powołany na dyrektora ECFC

Box2 Kultura Wiadomości
W lutym miasto przekazało pod budowę ECFC grunt wart 23 mln zł. Fot. Łukasz Piecyk

Minister Piotr Gliński powołał Kazimierza Suwałę na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Jego 7-letnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2021 r. Do tej pory Suwała był p.o. dyrektora ECFC.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało wczoraj, że pełniący do tej pory obowiązki dyrektora ECFC Kazimierz Suwała został oficjalnie powołany na to stanowisko przez ministra Piotra Glińskiego.

REKLAMA

Kazimierz Suwała jest właścicielem firmy, zajmującej się doradztwem dla przedsiębiorców w zakresie programów unijnych. W latach 2006-2020 był prezesem Zarządu Fundacji Sztuki Świata, a w latach 2017-2020 doradcą dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Pełnił także funkcję dyrektora Biura Festiwalowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Budowa ECFC jest wspólnym przedsięwzięciem MKDNiS, Fundacji Tumult i gminy miasta Toruń.

Europejskie Centrum Filmowe Camerimage wypełni lukę w polskiej infrastrukturze kultury oraz przyczyni się do rozwoju regionu. W ciągu ostatnich lat wybudowano wiele budynków służących kulturze, jednak żaden z nich nie spełnia standardów koniecznych do organizowania światowych premier filmowych i międzynarodowych festiwali sztuki filmowej – czytamy na stronie ministerstwa.

Inwestycja pochłonie łącznie 600 mln zł i ma zostać zrealizowana do 2025 r. Dofinansowanie z budżetu państwa dla przedsięwzięcia wyniesie 400 mln zł, a 200 mln zł dołoży Toruń. W lutym miasto przekazało już grunt pod budowę ECFC wart 23 mln zł.

Tagged

1 thought on “Kazimierz Suwała oficjalnie powołany na dyrektora ECFC

  1. “Toruński sen”-lepszy od amerykańskiego snu. Ziemia pod inwestycję za ponad 6 milionòw dolaròw-za darmo. Ponad 50 milionòw dolaròw na budowę-za darmo (jeszcze dodatkowe ponad 100 milionòw dolaròw-też za darmo). Wiele lat utrzymania za.. No właśnie-za co? To ile ten przedsiębiorca zapłacił, ile zebrał na to funduszy? Ile zebrała osławiona fundacja i jej “wielki fundator”?! A może.. wszystko to fundują temu przedsiębiorcy mieszkańcy Torunia, toruńskie rodziny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *