Kiedy na pl. Chrapka wrócą tramwaje? Prace są na finiszu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Nieco później niż planowano zostanie przywrócony ruch tramwajowy na pl. Chrapka. – Zaczyna się rok akademicki, jest więcej pasażerów i większy ruch. Ile można czekać? – irytuje się nasz Czytelnik.

Ruch tramwajowy od pl. NOT do pętli Elana został zawieszony na początku lipca. Wówczas – w związku z przebudową pl. Chrapka – została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Wtedy była mowa, że utrudnienia utrzymają się przez wakacje.

W drugiej połowie sierpnia prezydent Torunia Michał Zaleski, wizytując plac budowy, zapowiedział, że komunikacja tramwajowa w kierunku Elany zostanie przywrócona na początku października. Wielu pasażerów z niecierpliwością czekało na ten termin.

– Ile można się przesiadać między autobusem i tramwajem? – irytuje się nasz Czytelnik, który dojeżdża do pracy na Bydgoskim Przedmieściu. – Jeżeli wykonawca nie może dotrzymać wcześniej umówionego terminu, to powinna przynajmniej znaleźć się informacja na przystankach, jak długo jeszcze potrwają prace. A tu cisza.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Miejskim Zarządem Dróg. Tam jednak nie otrzymaliśmy informacji, kiedy konkretnie zostanie przywrócony ruch tramwajowy na pl. Chrapka. Prace przy torowisku tramwajowym są wciąż w toku. Nowo ułożone tory są testowane.

Po przebudowie torowiska wykonawca zajmie się pierścieniem ronda. Gdy ten będzie gotowy, na skrzyżowanie wjadą auta. Docelowa organizacja ruchu – rondo turbinowe – zostanie wprowadzona po ułożeniu ostatniej warstwy asfaltu tzw. warstwy ścieralnej. Prace na pl. Chrapka potrwają do marca 2019 r. Pochłoną ok. 21 mln zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *