Kiedy powstanie wieża z widokiem na Drwęcę?

Box2 Wiadomości
aka wieża widokowa została zaprojektowana na zlecenie gminy Białowieża, źródło: materiały przetargowe Urzędu Miasta Torunia

Trzy poziomy i wysokość ok. 9,5 m – tak ma się prezentować wieża widokowa, która stanie na ul. Międzyrzecze w Kaszczorku. Będzie można z niej podziwiać panoramę Drwęcy.

Wieża widokowa to jeden z projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 r. Autorem tego pomysły jest Rafał Kmieć, społecznik z Kaszczorka. Pierwotnie wycenił go na 55 tys. zł. Propozycja uzyskała poparcie 66 osób. Ale tyle starczyło, żeby wygrać.

W tym roku powstałą dokumentacja projektowa dla obiektu. I wkrótce ma się rozpocząć budowa konstrukcji. Miasto właśnie szuka firmy, która podejmie się tego zadania. Będzie mieć na to czas do połowy grudnia.

Wieża stanie w pobliżu ogrodów działkowych na ul. Międzyrzecze w Kaszczorku. A konkretnie na skarpie Drwęcy. Będzie można z niej oglądać panoramę tej rzeki. Wieża będzie mieć trzy kondygnacje i wymiary: 5,7 m długości, 3,6 m szerokości oraz ok. 9,5 m wysokości. Pojawią się na niej także budki lęgowe dla ptaków, dzięki czemu wieża stanie się także siedliskiem dla zwierząt.

Dodatkowo zostanie na niej zamontowana tablica informacyjna. Znajdą się tam także ławki, trzy stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys