Kiedy ruszy budowa toruńskich bloków w ramach programu Mieszkanie Plus?

Polecamy Wiadomości
źródło: Urząd Miasta Torunia/torun.pl

Budynki wielorodzinne w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus wyrosną na lewobrzeżu – na terenie przy ul. Okólnej i Inowrocławskiej. Ich budowa może ruszyć w drugiej połowie 2019 r.

Realizacją programu Mieszkanie Plus w Toruniu zajmie się spółka MDR Toruń. W imieniu miasta przystąpiła do niej miejska spółka – Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W tym tygodniu została zawarta umowa na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla toruńskich budynków. Spółka MDR Toruń zawarła ją z pracownią architektoniczną S.A.M.I Architekci.

– Realizacja inwestycji rozpocznie się po wykonaniu dokumentacji projektowej. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych na terenie przeznaczonym pod Mieszkania Plus przy ul.Okólnej i Inowrocławskiej to druga połowa 2019 r. – informują urzędnicy z toruńskiego magistratu.

W naszym mieście ma powstać osiem budynków z ponad 300 mieszkaniami na wynajem i opcją dojścia do własności. – Szczegóły dotyczące warunków i wniosków w sprawie wynajmu mieszkań będą znane, kiedy realizacja inwestycji przejdzie do kolejnych etapów – informuje magistrat.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys