Kiedy wreszcie skończą się prace na Szosie Chełmińskiej?

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Od 22 września można się poruszać Szosą Chełmińską – od średnicówki do Polnej – na całej długości. Wszystkie prace jednak się nie skończyły i wciąż trzeba korzystać z tymczasowego ronda na zbiegu Żwirki i Wigury.

– Kiedy się zakończą wszystkie prace na Żwirki i Wigury? – pyta nasz Czytelnik. – Drogowcy mieli zejść z placu budowy bodajże z końcem września. Tymczasem wciąż trzeba korzystać z tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury. Ta inwestycja ciągnie się już za długo i nie może zakończyć.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z toruńskimi drogowcami. Kiedy definitywnie zakończą się prace na tej trasie?

– Podstawowe prace na Szosie Chełmińskiej już się zakończyły – tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – W tej chwili są jeszcze realizowane roboty porządkowe i wykończeniowe. Potrwają one do końca tego tygodnia. Rozpoczynają się już czynności odbiorowe.

Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w maju. Na przesunięcie terminu wpłynęło wiele czynników m.in. późna rozbiórka piekarni, która kolidowała z budową czy też infrastruktura podziemna, której nie było na mapach.

Poza tym miasto zdecydowało się – żeby dwa razy nie rozgrzebywać skrzyżowań – wybudować fragmenty linii tramwajowej w kierunku JAR-u. Przebudowa Szosy Chełmińskiej pochłonie ok. 16 mln zł i jest realizowana przy współudziale pieniędzy z Unii Europejskiej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *