Kierował pod wpływem narkotyków, uczestniczył w ich obrocie – 24-latek zatrzymany przez policję

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. W jego mieszkaniu znaleziono amfetaminę i marihuanę. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zatrzymania doszło w niedzielę okolicach ulicy Przelot. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze zauważyli osobowego mercedesa. Podczas kontroli okazało się, że 24-letni kierowca auta ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Test na zawartość narkotyków wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. Zatrzymano go w policyjnej celi.

Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni odnaleźli blisko 890 gramów amfetaminy i ponad 270 gramów marihuany oraz kradziony rower. Mężczyzna usłyszał już zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków narkotycznych, kierowania pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, kierowania autem pod wpływem narkotyków oraz paserstwa. Wczoraj sąd zdecydował o umieszczeniu 24-latka w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *