Kierowców czekają utrudnienia. Za kilka dni ruszy przebudowa ul. Żółkiewskiego

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia prac remontowych na ul. Żółkiewskiego. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje przejazd przez pas dzielący ulice, by móc wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Finalnie cała trasa zyska nową podbudowę i nawierzchnię, sygnalizację świetlną, obok zaś powstanie droga rowerowa. Wszystko otoczone zostanie zielenią.

Prace prowadzone będą na całej długości ulicy – od pl. Skarbka do estakady im. M. Sudaka. W ramach zadania zostanie wymienione oświetlenie, wyremontowana ścieżka rowerowa, a także zmodernizowana sygnalizacja świetlna. Pojawi się również nowe oznakowanie i zieleń.

Dla zminimalizowania utrudnień w ruchu, prace podzielone zostaną na etapy. W pierwszym remontowana będzie jezdnia północna – od strony C.H. Atrium Copernicus. W drugim zaś jezdnia południowa.

Od poniedziałku 1 lipca drogowcy wykonywać będą asfaltowe przejazdy przez pas rozdzielający drogę. Etap przygotowania, który trwać będzie około tygodnia, obejmie także przeniesienie przystanku autobusowego zlokalizowanego przy Zakładzie Energetycznym w kierunku placu Skarbka. Prace realizowane będą również w obrębie wjazdu do galerii.

Kierowcy podróżujący ul. Żółkiewskiego będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *