Kierunki medyczne w Centrum Edukacji Dorosłych. Edukację można rozpocząć już w lutym 2022 r.

Box2 Materiały partnera Wiadomości

Podejmując decyzję, która może być bardzo istotna w dalszym życiu, warto przeanalizować potrzeby współczesnego rynku pracy. Wspaniale, jeżeli uda się w życiu robić to, co się lubi. Najważniejsze jest jednak zdobycie takiego wykształcenia, które zagwarantuje nam stabilność finansową. 

– Z Barometru Zawodów, opublikowanego na stronach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach prognozy na najbliższe lata, wynika, że osoby, które podejmą naukę na kierunkach medycznych od lutego 2022 r., nie powinny mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy – mówi Teresa Synik, dyrektor CED.


Zapotrzebowanie na opiekunów medycznych wzrasta zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Jeśli czujesz, że twoim powołaniem jest niesienie pomocy chorym i wymagającym opieki, wybór tego zawodu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Opiekun medyczny to osoba, która w profesjonalny sposób niesie pomoc osobie chorej i niesamodzielnej. Jego zadaniem jest rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych chorego. Opiekun medyczny może wykonywać wspomniane czynności w sposób samodzielny – w warunkach domowych w ramach indywidualnej opieki nad pacjentem w jego domu bądź w ramach wsparcia zespołu medycznego czy terapeutycznego pracującego np. w szpitalu, hospicjach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych, a także domach pomocy społecznej, fundacjach wspierających chorych i potrzebujących oraz prywatnych klinikach.

Zgodnie ze zmianami w kształceniu opiekunów medycznych od 1 września 2021 r. długość nauki na tym kierunku to 1,5 roku (trzy semestry). Nauka odbywa się przez 3 dni w tygodniu w formie stacjonarnej. Oczywiście dni i godziny zajęć dostosowujemy do preferencji grupy.

Aktualnie jest to kwalifikacja o nazwie: „MED.14. Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej”, podkreślająca to, że opiekun medyczny jest zawodem medycznym.

Osoba posiadająca ten tytuł będzie mogła pobierać krew w oddziale szpitalnym, pracować w punktach pobrań (to zwiększy liczbę miejsc zatrudnienia i pozwoli uzyskać lepsze wynagrodzenie), czy też podać insulinę pacjentom lub prowadzić rehabilitację za pomocą ćwiczeń.

W Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu trwa nabór zimowy do szkół policealnych. Zajęcia rozpoczynają się 30 stycznia 2022 r. Każda osoba z wykształceniem średnim (matura nie jest wymagana) może bezpłatnie zdobyć nowy zawód lub się przekwalifikować za darmo.

Jest to bardzo dobra opcja dla maturzystów, którzy myślą o studiach medycznych, a wyniki z matury nie pozwalają kontynuować nauki na wybranym kierunku studiów, jak również dla osób, które chciałyby sprawdzić, czy docelowo zawód pielęgniarki lub fizjoterapeuty jest zgodny z ich predyspozycjami. Z doświadczenia wiemy, że jest to dobry sposób na „zdobycie zawodu”, który po dostaniu się na wymarzone studia pozwoli je finansować samodzielnie.

Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie www.ced.edu.pl (dostępny spacer wirtualny), gdzie można znaleźć informacje o pozostałych kierunkach odpowiadających być może na Państwa zainteresowania, takich jak np. asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, technik administracji czy też technik bhp, dzwoniąc pod numer tel. (56) 659 66 86 lub 781 985 950, a także w siedzibie szkoły w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 70.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *