Kino Centrum wznawia działalność. Będą obowiązywać szczególne środki ostrożności

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Centrum Sztuki Współczesnej “Znaki Czasu” w Toruniu kontynuuje powrót do normalnego funkcjonowania i wznawia działalność kolejnych jednostek. To dobra informacja dla wszystkich fanów Kino Centrum. Ponownie otwarta zostanie także Czytelnia CSW, a pracownicy wznowią działalność edukacyjną.

Już od dzisiaj, tj. od wtorku 16 czerwca, ponownie otwarta zostaąCzytelnia CSW. W Czytelni jednocześnie może przebywać 20 osób, a przy stanowiskach komputerowych 3 osoby. Pomieszczenia będą w ciągu dnia dezynfekowane, a zwracane publikacje poddawane 3-dniowej kwarantannie. Czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz zasłaniania nosa i ust w pomieszczeniu. Ważna zasada jest taka, że z Czytelni mogą skorzystać tylko i wyłącznie osoby, które przedstawią oświadczenie o stanie zdrowia i udostępnią swoje dane osobowe.

REKLAMA

Od wtorku 16 czerwca wracają także warsztaty edukacyjne. Będą odbywać się we wtorki i czwartki od 14.00 do 18.00. Na warsztatach jednocześnie będzie mogło przebywać maks. 12 osób, których oczywiście obowiązują wszystkie zalecenia sanitarne (dezynfekcja, maseczki, dystans). Podobnie, jak w przypadku Czytelni, uczestnicy warsztatów zobowiązani są do złożenia oświadczenia o stanie zdrowia i udostępnienia danych osobowych.

Kino Centrum wznawia działalność od piątku 19 czerwca. Udostępnione zostanie co drugie miejsce w naprzemiennych miejscach. Na widowni będzie mogło być zajętych maks. 50 proc. miejsc. Pomiędzy seansami planowane są godzinne przerwy na wywietrzenie i zdezynfekowanie sali. Widzowie zobowiązani są do dezynfekcji dłoni, zachowywania dystansu 2 metrów i zasłaniania nosa oraz ust. W przypadku Kino Centrum składanie oświadczeń o stanie zdrowia i udostępnianie danych osobowych nie jest obligatoryjne, jednak pracownicy CSW Toruń zachęcają widzów do podejmowania takich działań w trosce o własne bezpieczeństwo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *