Kładka nad trasą Prezydenta Raczkiewicza nie będzie już tak wyglądać [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia ogłosił zamówienie na realizację projektu pn.: Zielona kładka nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza. To kolejny projekt z budżetu obywatelskiego na rok 2022. Chętni wykonawcy mają czas tylko do 27 kwietnia na złożenie ofert.

Zadanie zakłada przede wszystkim wykonanie zielonych ścian na konstrukcji południowej klatki schodowej kładki nad trasą Prezydenta Raczkiewicza, zlokalizowanej na skrzyżowaniu z ul. Świętopełka.

– Żelbetowa konstrukcja klatek schodowych kładki wygląda niekorzystnie, pokryta jest rasistowskimi, kibolskimi czy też homofobicznymi graffiti, a ziemia pod kładką jest zdeptana i zaśmiecona – argumentowali autorzy projektu.

Stelaże pod pnącza wykonane zostaną z drutu i obsadzone pnączami po uprzednim przygotowaniu podłoża. Sadzonki pnączy o wysokości min. 90 cm sadzone będą w gruncie. Z kolei po wschodniej stronie kładki pojawi się łąka kwietna o powierzchni ok. 180 mkw. Dodatkowo w szpalerze wzdłuż wschodniej krawędzi kładki sadzone będą trawy ozdobne. Rośliny mają być nawadnianie deszczówką, przechwyconą z rynien spustowych.

Chętni wykonawcy mają czas tylko do 27 kwietnia na złożenie ofert.

Tagged

3 thoughts on “Kładka nad trasą Prezydenta Raczkiewicza nie będzie już tak wyglądać [ZDJĘCIA]

  1. rasistowskimi, kibolskimi czy też homofobicznymi graffiti,
    – argumentowali autorzy projektu…..
    Jasne…od razu widać jakiego “wyborczego” profilu są to “Autorzy”/aktywiści…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.