Klerycy z Torunia zostali wolontariuszami w szpitalu na Bielanach

Box2 Wiadomości
Fot. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej odpowiedziało na apel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu i zgłosiło kleryków do pracy na oddziałach z pacjentami chorymi na COVID-19. Przypominamy, że szpital na Bielanach apel o pomoc wystosował pod koniec marca.

Portal stacja7.pl poinformował, że klerycy z Torunia w szpitalu na Bielanach wykonują proste czynności, odciążające personel medyczny placówki. Do pomocy w szpitalu zgłosili się prawie wszyscy klerycy, którzy na jesieni przeszli zakażenie COVID-19. Wolontariat rozpoczęli w miniony poniedziałek. W szpitalu pojawiają się codziennie, pomagając przez dwie godziny. Wspierają osłabionych chorobą pacjentów nie tylko w codziennych czynnościach, ale także dotrzymując im towarzystwa w sytuacji zakazu odwiedzin bliskich na oddziałach.

To takie czynności, jak pomoc przy jedzeniu, piciu czy po prostu rozmowa. Od głównej pielęgniarki szpitala usłyszeliśmy, że każda para rąk się przyda i rzeczywiście, odnoszę wrażenie, że się przydaje. Chcemy jak najbardziej pomóc w szczycie trzeciej fali pandemii – informuje ks. Stanisław Adamiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej na portalu stacja7.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *