Klub Konfederacji Toruń zachęca do udziału w akcji #KrewBezPodatku

Box1 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Akcja oddawania krwi organizowana jest przez Kluby Konfederacji na terenie całego województwa w dniach 9-13 listopada 2020 r. Jej celem jest odbudowanie uszczuplonych rezerw krwi i osocza.

Organizatorzy zachęcają do oddawania krwi ponad podziałami politycznymi.

Monitoruję ostatnio poziom zapasów krwi w różnych wojewódzkich centrach krwiodawstwa i jest on w większości przypadków w deficycie. Ma to związek z sytuacją COVID-u, rząd wysuwa dosyć chaotyczne posunięcia w sprawie obostrzeń i ludzie panikują, dlatego coraz mniej ludzi oddaje krew. My, jako Klub Konfederacji, chcieliśmy zrobić coś dobrego i w tym natłoku złych informacji połączyć ludzi w szczytnym celu. Zapraszamy do udziału organizacje charytatywne, społeczne, kluby sportowe, służby mundurowe, naszych sympatyków, osoby prywatne – mówi Marcin Bronk, członek Klubu Konfederacji Toruń.

Członkowie Konfederacji podkreślają, że “taka darowizna jeszcze jest wolna od podatku”.

Hasło “krew bez podatku” nawiązuje także do linii politycznej Konfederacji i kładzenie nacisku na wolność gospodarczą – dodaje Marcin Bronk.

Wszyscy chętni mogą oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Toruński oddział centrum zlokalizowany jest przy ul. Jurija Gagarina 212. Przed oddaniem krwi nie trzeba wykonywać testu w kierunku COVID-19, mierzona jest tylko temperatura i koniecznie jest także wypełnienie krótkiej ankiety. Akcja została zainaugurowana w Toruniu przez członków Klubu Konfederacji, którzy zdecydowali się oddać krew. Niektórzy z nich po raz pierwszy.

Akcja #KrewBezPodatku to nasza odpowiedź na apel Polskiego Krwiodawstwa. My także apelujemy do mieszkańców Torunia, województwa, kraju, aby dołączyli do naszej akcji ponad podziałami, bez względu na orientację polityczną. Jest koronawirus i w tym trudnym czasie powinniśmy bez względu na poglądy zjednoczyć się pod wspólnym szyldem – tłumaczył Przemysław Binkowski, członek Klubu Konfederacji Toruń, który krew oddawał po raz pierwszy.

Klub Konfederacji Toruń zachęca także, aby pochwalić się swoim udziałem w akcji w mediach społecznościowych. Wystarczy przed lub po oddaniu krwi w dniach 9-13 listopada zrobić sobie zdjęcie przed centrum krwiodawstwa i opublikować z hasztagiem #KrewBezPodatku.

To nasza pierwsza akcja tego typu, ale w najbliższym czasie planujemy kolejne. Myślimy też o zorganizowaniu nie tylko wojewódzkiej, ale także ogólnopolskiej akcji oddawania krwi w Klubach Konfederacji – podsumowuje Marcin Bronk.

Tagged

1 thought on “Klub Konfederacji Toruń zachęca do udziału w akcji #KrewBezPodatku

  1. Nadchodzi ! Nadchodzi ! MarSz Niepodległości 2020
    (hasło”: “Nasza Cywilizacja – Nasze Zasady”)
    Polacy-Rodacy wszyscy do Warszawy w środę 11 Listopada !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.