Kłują Was w oczy dzikie wysypiska? Urzędnicy czekają na zgłoszenia

Box2 Wiadomości
Tak wyglądają okolice pętli tramwajowej przy ul. Wschodniej, fot. nadesłane

Miejscy urzędnicy zbierają informacje o nielegalnych wysypiskach śmieci na miejskich terenach. Komu można zgłaszać miejsca, które wymagają oczyszczenia i uprzątnięcia?

Likwidacja nielegalnych wysypisk – jak informuje urząd miasta – wymaga zaangażowania znacznych nakładów pracy i pieniędzy. W ub.r. udało się usunąć ponad 806 ton odpadów ze 180 lokalizacji na terenie miasta.

Miejscy urzędnicy zbierają informacje o dzikich wysypiskach, które trzeba uprzątnąć. Zgłoszenia można kierować do magistrackiego wydziału gospodarki komunalnej: tel. 56 611 83 32 lub odpady@um.torun.pl. Zgłoszenia przyjmuje także Straż Miejska w Toruniu: tel. 986, e-mail: dzielnicowi@strazmiejska.torun.pl.

Urząd miasta wspiera też społeczne akcje sprzątania miejskich terenów. Ich inicjatorzy mogą za darmo otrzymać rękawice i worki niezbędne do gromadzenia odpadów. Miasto gwarantuje też odbiór zebranych śmierci.

Dzięki współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi udało się uprzątnąć odpady m.in. z zapomnianych cmentarzy, obiektów fortecznych i terenów leśnych.

“Zanieczyszczanie miejsc publicznych, jak również uchylanie się od realizacji obowiązku usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta jest wykroczeniem” – informuje magistrat.

Interwencje w tej sprawie podejmują strażnicy miejscy. Zgłoszenia można przekazywać dyżurnemu telefonicznie: tel. 986 lub 56 611 93 26, a także SMS-em pod nr. 608 668 986. Straż miejska gwarantuje zgłaszającym pełną anonimowość.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Kłują Was w oczy dzikie wysypiska? Urzędnicy czekają na zgłoszenia

  1. Informacje o takich zdarzeniach jak nielegalne wysypiska, można też przesyłać na dostępne adresy urzędów poczty elektronicznej w całym kraju, poprzez takie wyspecjalizowane aplikacje jak LocalSpot.pl czy Aletownik.pl z danego miejsca w którym zaobserwujemy ten lub inny problem w przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *