Koalicja Obywatelska będzie mieć dwóch wiceszefów rady miasta

Polecamy Wiadomości
fot. Marek Krupecki

Radni Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) porozumieli się z prezydenckim klubem radnych co do obsady prezydium toruńskiej rady miasta. Znamy też nazwisko przyszłego szefa klubu KO.

Jutro (22 listopada) odbędzie się pierwsza rada miasta, na której radni kadencji 2018-2023 złożą ślubowanie. Na początku poprowadzi ją najstarszy radny – Jan Ząbik. Następnie – już po wyborze w tajnym głosowaniu – dalszy porządek obrad będzie już realizować nowy przewodniczący rady miasta.

Na tę funkcję zostanie wystawiona jedna kandydatura – Marcina Czyżniewskiego, obecnego szefa rady miasta z prezydenckiego klubu. Kilka dni temu poznaliśmy rekomendację PiS na funkcję wiceszefa rady miasta – to Adrian Mól, rzecznik wojewody i były dziennikarz TV Trwam.

Udało nam się ustalić, jakie rekomendacje przedstawi Koalicja Obywatelska. Klub porozumiał się z prezydenckim klubem radnych, że nie wystawi kandydata na szefa rady miasta. W zamian za to będzie mieć dwóch wiceprzewodniczących rady miasta. Rekomendacje KO otrzymali Łukasz Walkusz i Michał Rzymyszkiewicz.

Szefem klubu KO ma zostać Paweł Gulewski, radny miejski od 2010 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys