Kobiety nie przestają protestować w Toruniu. Dziś będą czuwać pod kościołami

Wiadomości
Tak było wczoraj na czarnym spacerze. Fot. Łukasz Piecyk

Za nami dwa dni burzliwych protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy antyaborcyjnej. Możliwość aborcji w przypadku ciężkich wad płodu została uznana za niezgodną z konstytucją. Kobiety w całej Polsce, także w Toruniu, ruszyły na ulice, by wyrazić swoją złość.

Toruńska Brygada Feministyczna zorganizowała już dwa czarne spacery z czarnymi parasolkami. Mieszkańcy, przeciwni zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, maszerowali ulicami toruńskiej starówki w piątek i w sobotę. Wznosili pełne złości okrzyki “Jebać PiS”, “Wypierdalać”, “Bosak zamknij mordę”, ale także “Polski walczące, są nas tysiące”. To nie koniec protestów. Dzisiaj w Toruniu zaplanowano Czuwanie pod kościołami z Czarnymi Parasolkami. Demonstracje, tym razem spokojne, mają rozpocząć się o 16.00.

Dość emocji w ten weekend – przynajmniej dla nas! Postójmy spokojnie pod toruńskimi katedrami i sprawmy, by kler zobaczył ogrom wściekłych kobiet! – czytamy na stronie Toruńskiej Brygady Feministycznej.

Manifestacje odbywają się we wszystkich większych miastach Polski. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że to dopiero początek. Dziś organizacja zainicjowała akcję “Słowo na niedzielę”, polegającą na demonstrowaniu przed lub w kościołach plakatów z hasłami protestu. Od poniedziałku kobiety mają zacząć blokować ulice i ronda. Wszystkie wydarzenia odbywają się pod hasłem #ToJestWojna.

Tagged

2 thoughts on “Kobiety nie przestają protestować w Toruniu. Dziś będą czuwać pod kościołami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *