Kobiety nie składają parasolek. Dziś kolejny spacer i protest samochodowy

Box2 Wiadomości
Wczorajsza blokada Placu Teatralnego. Fot. Łukasz Piecyk

Protesty przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej trwają w całej Polsce od piątku i z każdym dniem przybierają na sile. Wczoraj zorganizowana została blokada ulic. W Toruniu zablokowany został m.in. Plac Teatralny. To nie koniec demonstracji. Dziś po południu odbędzie się protest samochodowo-rowerowy, a wieczorem kolejny – już piąty – spacer z parasolkami.

Organizacją wydarzeń zajmuje się Toruńska Brygada Feministyczna. Dziś o 15.00 zbiórka od Jordankami w ramach “Czarnego protestu samochodowo-rowerowego“. Samochody mają jeździć na Rondzie Daszyńskiego, Czerwonej Drodze (od ul. Matejki do ul. Uniwersyteckiej i z powrotem) oraz na Rondzie Bema. Samochodom towarzyszyć będzie Rowerowa Masa Krytyczna.

To nie koniec. Dzisiaj planowany jest także “Spacer parasolek“. Kobiety 5. dzień z rzędu będą protestować na toruńskiej starówce przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Zbiórka o 18.30 tradycyjnie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

1 thought on “Kobiety nie składają parasolek. Dziś kolejny spacer i protest samochodowy

  1. – heh, zapytałem dziś 11 napotkanych “wściekłych kobiet” idących na ten protest , z czym kojarzy im się 9 marca 1943r. Bez odpowiedzi. Przypomniałem, że to dzień w którym zbrodniarz Adolf Hitler zalegalizował Okupowanym Polkom aborcję.
    Spytałem czy idą popierać takie totalitarne, hitlerowskie, nazistowskie postulaty? Zero odpowiedzi, argumentów, dyskusji, rozmowy – nic, głupawe uśmieszki na odczepnego ! One nawet nie wiedzą w czym biorą udział. Poziom intelektualny – null, zero.
    Problem w tym, że od lat, spatologizowani rodzice hodują niestety okaleczone i również spatologizowane dzieci / dziewuchy, dla których anty-kultura to jest coś OK, podczas gdy (“tęczowy”) Marksizm, jako ideologia komunizmu (który wysługując się Proletariatem Zastępczym – zawsze musi kogoś “wyzwalać”) to zbrodnicza ideologia władzy: wywrotowa, rewolucyjna, inwazyjna, nienaukowa, utopijna i długofalowo śmiercionośna dla samych jej zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *