Kobiety szkoliły policjantów pod komendą

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W środę 2 grudnia o godz. 18:30 pod Komendą Miejską Policji przy ulicy Grudziądzkiej 17 odbył się tzw. “briefing prasowy – z dedykacją dla policji”.

Zebrani przygotowali się na to wydarzenie i cytowali fragmenty przepisów mówiących o tym, jak policjanci powinni się zachowywać przy legitymowaniu obywateli i jakie mają obowiązki.

Na briefingu panowała zasada open mic, a więc każdy z przybyłych mógł zabrać głos. Zgromadzeni nazwali policję “Bijącym sercem PiS-u”.

Na początku głos zabrał młody mężczyzna, który swoją wypowiedź rozpoczął od tego, że informował, jak na początku przebywały demonstracje protestujących i jak się to z czasem zaczęło zmieniać. Zarzucił on policji, że legitymuje obywateli z absurdalnych powodów:

“Ja zostałem osobiście spisany za to, że nie chciałem pokazać dowodu osobistego, co było absurdalne, bo policjant, spisując mnie, trzymał mój dowód osobisty w swojej ręce”.

Zarzucił także policjantowi Pawłowi W., że podczas legitymowania odepchnął świadka tego zdarzenia i nie pozwolił mu w tym uczestniczyć.

Podczas briefingu osoby wypowiadające się zarzucały także policjantom, iż mówią nieprawdę i podają do mediów fałszywe informacje.

W dalszej części głos zabrała jedna z organizatorek, Anna Lamers. Cytowała ona obowiązki, jakie policjanci mają podczas legitymowania i pytała zgromadzonych, czy takie procedury były zachowane.

Głos zabrał także emerytowany policjant, który pojawił się na briefingu. Zwracał się nie do osób manifestujących, ale do policjantów, którym sam przez długi czas był.

“Panowie. Przed laty wchodziłem przez te drzwi i wjeżdżałem windą na piąte piętro. (…) Służba w wojsku i policji jest tylko dla odważnych ludzi. Z takim przesłaniem kiedyś przyszliście tutaj do pracy. Wielu z was było szkolonych przez moich kolegów z grup na forach policyjnych. Wejdźcie na te fora, poczytajcie. Wszyscy palą się ze wstydu. Pojawiło się niedawno w mediach takie porównanie, że spotka was taka sama kara, jak tych, którzy pracowali w PRL-u. To jest ewidentne przekłamanie. To, co spotkało represjonowanych 2016, to jest po prostu ślepa zemsta. Was z kolei, jeżeli będzie normalna Polska, normalny rząd, spotkają sprawiedliwe wyroki w niezawisłych, niezależnych sądach”.

Jedna z wypowiadających się osób zarzuciła policjantom, że gdy udała się na komendę w celu złożenia zawiadomienia o przemocy domowej, została poinformowana, że “to nie jest nagląca i ważna sprawa, jak na przykład kradzież”.

Jedna kobieta przytoczyła swoją sytuację z zeszłego lata, kiedy została pobita na Placu Teatralnym i cudem uciekła przed oprawcą, który był pod wpływem i szedł za nią w celu zrobienia jej krzywdy. Gdy udała się na komendę, by policjanci zabezpieczyli monitoring z tamtego miejsca, spotkała się z odmową i poleceniem, by przyszła na komendę rano. Kobieta poinformowała, że sprawa została umorzona po dwóch tygodniach przez “brak dowodów”.

Tagged

8 thoughts on “Kobiety szkoliły policjantów pod komendą

 1. Bijące serce leninizmu- młodzież eugenistyczna przed komendą Policji. Co do roku 2016-polski parlament przyznał emerytury za pracę w PRL, na rzecz ZSRR. To miezwykle wspaniałomyślne, ale czy słuszne?Raczej nie. Zasłużeni powinni składać papiery do Rosji, o świadczenia emerytalne za służbę dla ZSRR.

  1. Mój, moja droga.mam 52 lata, czy ja też zaliczam się do lewackie młodzieży?
   Byłem tam wczoraj, tak samo jak w 1982 na Rynku Staromiejskimw Toruniu.
   Gdzie jako 14 latek ,dostałem po głowie ,po raz pierwszy od milicji.
   Kim że Ty jesteś, pozwalając sobie na wypisywanie Tak strasznych bzdur.
   Opamietaj się, każdy ma zagwarantowane konstytucyjnie prawo do wyrażania i demonstrowania swoich przekonań.
   Tu ich nie odbierzesz, i ja nie odbiorę ich tobie.
   Proszę o więcej szacunku dla myślących inaczej niż Ty.
   Mając nadzieję, że dotrze coś z moich” wypocin ”
   Do Ciebie, życzę miłego dnia.

   1. Czy swoje poglądy wyraża się słowami wulgarnymi,awanturami z policją,wyzywaniem,oklejaniem miejsc świętych?Tak to wygląda.Propagując swoje poglądy szanujmy innych,a z tym jest niemały problem, bo jest lub ma być jednokierunkowo. Mam takie wrażenie.Porównania do protestów robotniczych z prl,milicja itd. zupełnie nijakie i naruszające kolejną wartość narodową.Odrobinę szacunku,zdrowego rozsądku i spokoju zalecam.Ekstremiści w każdym obszarze są niebezpieczni i niepożadani, chyba że komuś zależy na destabilizacji.I oto jest pytanie…

 2. Còż, odpowiem. Tak, w 1982 roku rzeczywiście bili ludzi pałami szturmowymi, młodzież leninowska-eugenistyczna tego nie zna i dobrze. To były oddziały uzbrojone w karabiny maszynowe kałasznikowa AK 47. Wyposażeni w wojskowe wozy bojowe, śmigłowce bojowe. Regularne wyposażenie wojskowe, wojenne. Tak Milicja Obywatelska-do atakowania polskich obywateli. Tak, to była milicja pracująca dla Związku Radzieckiego. Tak, proszę ubiegać się o emerytury u Federacji Rosyjskiej a nie od polskich obywateli i polskiego ZUS-u. Jeśli coś skłamałem proszę mi to zarzucić. Te marsze eugenistyczne i naciski na polskich policjantòw są dysponowane i opłacane z Niemiec. Powtòrzę: już nie wprowadzicie zarządzenia rządu niemieckiego dla Polski- eugenizacji polskich chorych dzieci. A polska policja państwowa będzie dbać o porządek prawny na ulicach. Podpowiem: możecie nawet używać wuwuzele, grać w kometkę przez płot komendy policji-nie wprowadzicie eugeniki polskich dzieci. Trudno to zrozumieć? Toworiszcze?!

 3. A wasz towariszcz Kwiatkowskij Robert, gdzie teraz jest? Nie umie odpowiedzieć publicznie jak Pan, umie swoje stanowisko przedstawić? Towariszcz Kwiatkowskij publicznie zwraca się do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, a nie umie odpowiedzieć, tu na zadane mu poblicznie pytania? Nie “napisały” mu, na kartce, co ma odpowiedzieć? Tak powiem: nie życzę sobie- towariszczu Kwiatkowskij, znany torunianinie, wieloletni torunianinie, byś kłamał ma temat toruńskich policjantõw. PONIATNO?!

 4. Mogę napisać o toruńskiej komunistce bolszewickiej, o toruńskim naziście, ktòry dla niej pracuje a ona go opłaca. Nie wiem jednak czy to mieszkańcòw Torunia interesuje. A nasz 52-latek o tym wie? A nasza młodzież leninowska o tym wie? Wiecie kto was oszukuje i kieruje wami? A wiecie jak fajnie zarabiają na tym oni?Jest luzik? Sami studenci UMK zastanòwcie się kto Wami kręci. Trzy szanse. Jej i jego nazwiska? Nagroda K-I-L-O miętuuusòw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *