“Kolędy Świata” na Jordankach

Kultura

“Kolędy Świata” to wydarzenie, które pozwoli słuchaczom nie tylko poczuć ducha świąt, ale też zobaczyć, jak utożsamiają się z nim ludzie w różnych zakątkach świata. Artyści z zespołu TGD wykonają utwory z ich dwóch świątecznych płyt. Nie zabraknie również niespodzianek, w tym debiutanckiego występu dzieci ze Szkółki TGD.

Torunianie będą mogli zapoznać się z repertuarem TGD już 3 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Na scenie pojawi się także gość specjalny. Będzie to znana wokalistka, Katarzyna Cerekwicka. Pierwszy raz szerokiej publiczności zaprezentuje się grupa dzieci z toruńskiej Szkółki TGD. Szkółka powstała w październiku, ale już teraz przeciera sobie szlak na wielką scenę.

REKLAMA

TGD to skrót od Trzecia Godzina Dnia. Jest jednym z najbardziej znanych i najstarszych aktywnych chrześcijańskich zespołów. Muzyka, którą wykonują, zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Takie brzmienie, to efekt wielu inspiracji oraz wyjątkowości własnego stylu. Sposób, w jaki zespół podchodził do muzyki, sprawiał, że była ona zawsze aktualna, a samo brzmienie, bardzo współczesne. Obecnie tworzy je kilkunastoosobowy chór, instrumentaliści oraz soliści. Nad wszystkim czuwa dyrygent, Piotr Nazaruk, który jednocześnie jest kompozytorem przebojów grupy.

TGD na swoim koncie ma aż 11 autorskich albumów. Wielokrotnie występował na festiwalach muzycznych, m. in. S.O.S, czy Sopot Festival. Bywał też gościem w telewizji i radiu. Może się tu pochwalić występami w TVP, Religia TV, czy w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata działalności, miał okazję współpracować z wieloma znanymi artystami, takimi jak np. Elżbieta Skrętkowska, Mieczysław Szcześniak, Grażyna Łobaszewska, Adam Sztaba, czy grupa DeMono.

Podczas toruńskiego koncertu, wystąpi także Kasia Cerekwicka. Pochodząca z Koszalina artystka swoją karierę rozpoczęła ponad 20 lat temu, występem w programie “Szansa na sukces”. Na koncie ma 6 albumów studyjnych. Występowała na licznych festiwalach, w tym na KFPP w Opolu.

Cerekwicka miała już okazję współpracować z TGD. W przeszłości nagrali razem m. in. utwór “Noel”. Sam koncert będzie więc okazją do usłyszenia wersji “na żywo” tej piosenki, jak i wielu innych. Artyści zaprezentują utwory z dwóch świątecznych płyt. “Kolędy Świata” przybliżą publiczności bożonarodzeniowe tradycje z całego świata. Usłyszeć będzie można zarówno znane polskie kolędy, jak i te, charakterystyczne dla innych zakątków świata. Zasiadający na sali CKK Jordanki goście zostaną zabrani w podróż po świątecznych klimatach odległych Australii i obu Ameryk, ale też nieco bliższych, europejskich, jak np. hiszpańskich, czy angielskich.

Na scenie pojawią się także najmłodsi. Od niedawna istnieje w Toruniu Szkółka TGD. Uczęszczające do niej dzieci zadebiutują na scenie, stając się częścią widowiska.

Bilety można nabyć w osobiście w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przy Alei Solidarności 1-3 (CKK Jordanki), bądź przez internet na stronach www.bilety24.pl, www.kupbilecik.pl i www.ebilet.pl. W przypadku zamówień grupowych biletów udzielany jest rabat. Po zamówienia grupowe należy się zgłaszać do organizatora pod adresem mailowym bilety@mua.com.pl lub telefonicznie pod numerem 575 581 337.

Zarówno organizatorzy wydarzenia, Agencja Muzyczna Union, jak i artyści, zapewniają, że będzie to prawdziwa muzyczna uczta, zarówno dla ucha, jak i dla ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *