Kolejarze mają koncepcje dla dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto. Pokażą je już w najbliższą środę

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

PKP przygotowuje się do kompleksowej modernizacji dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto. Mają już koncepcje dla obu stacji. Teraz pokażą je mieszkańcom Torunia, urzędnikom i przedsiębiorcom.

Warsztaty kreatywne – bo tak zatytułowane spotkanie konsultacyjne – zaczną się o godz. 16.30 w Hotelu Przystanek Toruń przy ul. Chłopickiego 4 (sala Dworcowa). Organizują je Polskie Koleje Państwowe.

– Będzie to spotkanie wszystkich stron zainteresowanych modernizacji obu stacji – mówi Paweł Wróblewski z PKP SA. – Będzie ono dotyczyło obsługi pasażerskiej i innych funkcji, które można zmieścić na dworcach, bo przestrzeni mamy dużo więcej niż obecne zapotrzebowanie.

PKP jest zainteresowane pozyskaniem najemców – mogą to być instytucje związane z samorządem, jak i działające w Toruniu firmy. W tej chwili swój udział w warsztatach wyraziło ok. 20 osób. Są one otwarte dla wszystkich, którzy interesują się losami Torunia Wschodniego i Torunia Miasto czy też pasażerowie. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wypowiedzieć się, jaką rolę powinny pełnić oba dworce w tkance miasta.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane koncepcje modernizacji obu stacji. Jest szansa, że uwagi i sugestie, które pojawią się na warsztatach znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej dokumentacji projektowej, nad którą prace mają się rozpocząć już wkrótce.

Chęć udziału w spotkaniu można zgłaszać pod adresem warsztaty@pkp.pl.

PKP od wielu miesięcy przygotowuje się do modernizacji obu dworców. Według ubiegłorocznych zapowiedzi projekt ma wejść w fazę realizacji w 2019 r. i ma być ukończony w IV kwartale 2020 r. Szacunki sprzed kilku lat wskazywały, że prace pochłoną ok. 7 mln zł.

W październiku 2017 r. resort infrastruktury i budownictwa wraz z PKP przedstawił program inwestycji dworcowych na lata 2016-2023. Wśród 189 obiektów dworcowych na liście znalazły się Toruń Miasto i Wschodni.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *