Kolejna akcja promocyjna branży turystycznej. City Break w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruń jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów weekendowych. Specjalnie z myślą o nich została przygotowana broszura informacyjna z opisem najważniejszych atrakcji miasta, które można zobaczyć w trzy dni.

Największe polskie miasta turystyczne nawiązały współpracę w ramach projektu #CityIsReady. Jego celem jest wzajemne wsparcie i mobilizacja, aby zminimalizować negatywne skutki kryzysu w branży turystycznej, spowodowanego epidemią COVID-19. Niedawno w kilku polskich miastach pojawiły się banery, zachęcające turystów z innych regionów kraju do odwiedzin w grodzie Kopernika.

Kolejna akcja promocyjna została przygotowana przez Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną. Nowa inicjatywa ma celu rozpropagowanie oferty turystycznej, dotyczącej tzw. City Break, czyli krótkich – najczęściej weekendowych – wypadów do atrakcyjnych miast. Zeszłoroczne badania wskazują, że znaczna część osób, odwiedzających Toruń to właśnie turyści weekendowi. Specjalnie dla nich został opracowany krótki przewodnik po najważniejszych atrakcjach Torunia, które można zobaczyć w trzy dni. Przy każdej atrakcji znajduje się informacja o szacowanym czasie, który należy zarezerwować na zwiedzanie. Przewodnik zawiera nie tylko opis atrakcji, ale także praktyczne wskazówki, dotyczące m.in. miejskiego transportu czy miejsc noclegowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *