Kolejna nagroda dla pracownika UMK. Tym razem za… monetę

Box1 Wiadomości
Dr Sebastian Mikołajczak. Fot. Andrzej Romański dla UMK

Srebrna moneta “Creation of the World” zdobyła 2. nagrodę w kategorii “Unikalna koncepcja” na międzynarodowym konkursie Coin Constellation 2020. Jej autorem jest dr Sebastian Mikołajczak z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, laureat m.in. medalu “Thorunium”.

Coin Constellation to międzynarodowy konkurs, w ramach którego nagradzane są najciekawsze i najbardziej wyróżniające się projekty numizmatyczne. W edycji 2020 do rywalizacji stanęła, wybita przez Mennicę Polską, kolekcjonerska moneta “Stworzenie świata”, którą zaprojektował dr Sebastian Mikołajczak. Na konkurs zgłoszono łącznie ponad 200 monet, ocenianych w 9 kategoriach. Moneta “Creation of the World” ostatecznie zdobyła 2. nagrodę w kategorii “Unikalna koncepcja”. Numizmat ma kształt dwóch przecinających się krążków i jest autorską interpretacją poszczególnych dni biblijnego stworzenia świata.

Tak wygląda moneta “Stworzenie świata”. Fot. Mennica Polska / UMK Toruń

Dr Sebastian Mikołajczak z UMK zajmuje się rzeźbą, instalacją, medalierstwem i projektowaniem monet. Współpracuje z Mennicą Polską, projektuje także monety kolekcjonerskie i obiegowe dla Narodowego Banku Polskiego. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. za najbardziej inspirującą monetę świata. Otrzymał m.in. Medallist Honoris Causa Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Sofii oraz medal “Thorunium”, przyznawany z rąk prezydenta Torunia w uhonorowaniu zasług dla miasta. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *