Kolejna próba zakupu elektrycznych autobusów

Wiadomości
fot. MZK Toruń

Miejski Zakład Komunikacji ogłosił przetarg na zakup sześciu zero-emisyjnych autobusów. Pierwsze elektryczne pojazdy prawdopodobnie wjadą na ulice miasta jednak dopiero w 2022 r.

Autobusy mają być niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością, wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi i USB. Razem z dostarczeniem autobusów elektrycznych konieczne będzie także zainstalowanie niezbędnej infrastruktury, czyli m.in. ładowarek szybkiego i wolnego ładowania. Zostaną one zamontowane na pętlach Uniwersytet, plac św. Katarzyny i ul. Dziewulskiego oraz w zajezdni.

To kolejny etap działań, by komunikacja miejska była bardziej sprawna, efektywna i ekologiczna – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Przypominamy, że to kolejny przetarg na zakup elektrycznych autobusów. Pierwszy ogłoszono w czerwcu 2019 r., jednak zgłoszone oferty znacznie przekroczyły kwotę, zarezerwowaną na ten cel przez MZK. Przetarg unieważniono. Czy tym razem uda się go zrealizować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *