Kolejna sygnalizacja świetlna na Skarpie

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Drogowcy uruchomili dziś sygnalizację świetlną na ul. Ligi Polskiej – na wysokości ul. Witosa. Powstała ona w ramach remontu ul. Ligi Polskiej pomiędzy Szosą Lubicką a ul. Konstytucji 3 Maja. Na tym nie koniec. Na Skarpie pojawią się kolejne sygnalizacje. Gdzie?

Sygnalizacja świetlna na ul. Ligi Polskiej została zamontowana na wysokości ul. Witosa jeszcze w ubiegłym roku. Włączono ją dopiero dziś po odbiorze technicznym.

Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, którzy przekraczają ul. Ligi Polskiej – na tym odcinku liczy ona po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Sygnalizacja pojawiła się w tym miejscu w ramach remontu ul. Ligi Polskiej, który był prowadzony na przełomie 2018 i 2019.

Na tym nie koniec. Na Skarpie pojawią się światła także w dwóch innych miejscach. W tym roku Miejski Zarząd Dróg chce je zamontować na skrzyżowaniu ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja, a także na pl. Honorowych Dawców Krwi. W drugim przypadku będzie to sygnalizacja wzbudzana przez przejeżdżające tramwaje.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *