Kolejna szansa na przełamanie. Torunianie jadą do Stargardu

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

W rubryce wyjazdowych zwycięstw Polskiego Cukru Toruń wciąż okrągłe zero. Podopieczni Jarosława Zawadki jako jedyni z całej ligi nie odnieśli jeszcze wyjazdowego zwycięstwa. Postarają się to zrobić w piątkowym spotkaniu z PGE Spójnią Stargard.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą niemal równo dwa miesiące temu. 17 listopada torunianie wygrali u siebie 108:95. Aż sześciu koszykarzy Twardych Pierników zdobyło w tamtym meczu ponad 10 punktów. Byli to: Obie Trotter (22), Damian Kulig (19), Keyshawn Woods (18), Donovan Jackson (16), Bartosz Diduszko (14) i Aaron Cel (12).

REKLAMA

W drużynie ze Stargardu najskuteczniejszy był Ricky Tarrant, zdobywca 20 oczek. Amerykańskiego rozgrywającego nie ma już jednak w Spójni.

W pięciu ostatnich meczach torunianie wygrali tylko raz – z zajmującym przedostatnie miejsce w ligowej tabeli HydroTruckiem Radom. Dokładnie taką samą formę na przestrzeni pięciu ostatnich spotkań prezentuje drużyna ze Stargardu.

W obu zespołach w ostatnim czasie nastąpiły zmiany kadrowe. PGE Spójnia Stargard sprowadziła do siebie amerykańskiego rozgrywającego, Jay’a Threatta, który w ostatnim sezonie w barwach BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski rozegrał w naszej lidze 20 spotkań. Zdobywał w nich średnio 13,5 pkt i 6,9 asysty. Niewykluczone jest także przyjście do drużyny 34-letniego Francisa Hana. Portorykańczyk z polskim paszportem występował już w naszym kraju w barwach czterech drużyn.

Ze Spójnią pożegnał się natomiast Jerome Dyson, zawodnik ze świetnym CV, który kreowany był na gwiazdę naszej ligi. Okazało się jednak, że przyjechał do Polski zupełnie nieprzygotowany i po trzech meczach klub ze Stargardu zrezygnował z jego usług.

Polski Cukier Toruń nie ma za sobą aż tak dużych zmian kadrowych. Właściwie do drużyny z Torunia dołączył tylko jeden nowy gracz, a nikt nie odszedł. Nową twarzą w drużynie Twardych Pierników jest Chorwat Marko Ramljak. Jest to brat występującego w Śląsku Wrocław Ivana.

Polski Cukier Toruń ma bilans 9-13, a PGE Spójnia Stargard 9-12. Dzieli je zatem zaledwie jeden punkt i dwie pozycje w tabeli. Obie drużyny wciąż wierzą w awans do fazy play-off.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:35 i będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *