Kolejne ostrzeżenie dla Torunia. Chodzi o smog

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk/ilustracyjne

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów wydało ostrzeżenie dla Torunia. To już kolejny w tym tygodniu alert dotyczący złej jakości powietrza. RCB zaleca ograniczenie aktywności na zewnątrz.

Pod względem smogu obecny tydzień nie jest łaskawy dla torunian. Wskaźniki zawieszonych w powietrzu pyłów znacznie przekraczają normy, co może wiązać się z komplikacjami zdrowotnymi. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dziś rano wydało kolejny alert smogowy. Oprócz Torunia dotyczy on także dwóch innych miast naszego regionu – Bydgoszczy i Grudządza.

– Uwaga! 25.03 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie zawieszonego PM10 (smog). Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz – brzmi treść alertu RCB.

Sprawdziliśmy, jak wyglądają dzisiejsze dane z toruńskich stacji pomiarowych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jest źle. Tak wyglądają dane według stanu na godz. 9:00:

Stacja Przy Kaszowniku:

  • PM10: 86,5 µg/m3
  • PM2,5: 51,8 µg/m3

Stacja Dziewulskiego:

  • PM10: 112,2 µg/m3

Stacja Wały Gen. Sikorskiego:

  • PM10: 81,7 µg/m3

Zgodnie z indeksem jakości powietrza, takie wskaźniki oznaczają zły stan powietrza, a przebywania na zewnątrz powinny unikać zwłaszcza osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Dla pozostałych osób wskazuje się ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności fizycznej na wolnym powietrzu.

Tagged

2 thoughts on “Kolejne ostrzeżenie dla Torunia. Chodzi o smog

  1. …Słońc, świeże powietrze, wit. D3, coraz cieplej, Ale nie !
    ty Polaku masz siedzieć w domu, “zostań w domu” zamknij się na 4 spusty…i chroń się i bliskich przez Srowidem i przez Smoogiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.