Kolejne torowisko będzie zmodernizowane. Tym razem od placu bp Chrapka do Podgórnej

Box2 Wiadomości
fot. MZK w Toruniu (wizualizacja)

Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji zmodernizuje kolejny odcinek torowiska tramwajowego –  od pl. Chrapka do ul. Podgórnej. To czwarte i ostatnie zarazem z pakietu zadań modernizacyjnych w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W ramach tego projektu realizowanych jest osiem zadań: m.in. budowa linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą do tzw. osiedla Jar, modernizacje torowisk, zakup autobusów hybrydowych i elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania, zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego i zakup pojazdów technicznych.

Rozpisano przetarg na realizację modernizacji odcinka od placu biskupa Chrapka do ulicy Podgórnej. Zakres zadania obejmuje modernizację prawie 1,2 tys. metrów toru pojedynczego torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną i układem drogowym na odcinku ul. Warneńczyka od ronda bp. Chrapka do przejazdu torowo-drogowego ulicy Podgórnej i Kościuszki.

źródło: MZK (wizualizacja)

W celu osiągnięcia poprawy komfortu i jakości podróży komunikacją miejską zastosowane zostaną odpowiednie technologie i rozwiązania konstrukcyjne, których efektem będzie zmniejszenie hałasu i drgań generowanych przez przejeżdżające tramwaje. Modernizowane torowisko będzie wykonane w większości w technologii zielonego torowiska.

Dużą zmianą będzie przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe, dwupasmowe. To rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo na tym obszarze. Ponadto wyremontowane zostaną chodniki, jezdnie, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, miejsca parkingowe. Oferty można składać do 13 grudnia 2021 r. na realizację zadania wykonawca będzie miał 12 miesięcy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *