Kolejne ulice na Wrzosach zostaną przebudowane

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Modrakowa i Figowa – to kolejne ulice na Wrzosach, które zostaną przebudowane. Prace rozpoczną się wkrótce – wszystko bowiem wskazuje, że wykonawcę prac uda się wyłonić w trwającym przetargu.

Koperty z ofertami firm zainteresowanych przebudową obu ulic zostały otwarte pod koniec ubiegłego tygodnia. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najtańszą propozycję – 1,11 mln zł – złożyła firma Bruksystem.

Najdrożej usługi wyceniła firma Euro System Trans. Jej oferta opiewa na 1,51 mln zł. Tymczasem w budżecie na to zadanie zaplanowano 1,2 mln zł.

– Obecnie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Ul. Modrakowa, prostopadła do ul. Owsianej, to ulica z gruntową nawierzchnią. Prace są planowane na odcinku od ul. Owsianej do Sadowej. Powstanie tam jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.

W przypadku ul. Figowej prace obejmą odcinek od ul. Sadowej do Brzoskwiniowej. W ub.r. roboty były realizowane do ul. Brzoskwiniowej. Teraz powstanie jezdnia, chodniki z kostki betonowej i elementy spowolnienia ruchu.

Co jeszcze zaplanowano na Wrzosach w tym roku? Drogowcy chcą przebudować także ul. Lawendową, Pawią i Stokrotkową. W tym roku na drogi lokalne miasto przeznaczy 32 mln zł, co pozwoli na budowę 40 dróg lokalnych o łącznej długości 30 km.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Kolejne ulice na Wrzosach zostaną przebudowane

  1. Zapraszamy na osiedle przy Kaszowniku Rynek Wełniany wiele obietnic a nadal pozostaje bez zmian szare podwórka brak zieleni i miejsce do parkowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *