Kolejne zakażenia COVID-19 w kujawsko-pomorskim. Przybywa też ozdrowieńców

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 144 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim COVID-19 wykryto u 12 osób.

Wśród nich jest 1 osoba z Grudziądza, 5 osób z powiatu świeckiego, 2 z powiatu bydgoskiego, 2 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu aleksandrowskiego i 1 z powiatu grudziądzkiego – informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim zakażone są 433 osoby. Dobre informacje są takie, że jest coraz więcej ozdrowieńców.

Po raz pierwszy możemy powiedzieć o bardzo dobrym wyniku, związanym z liczbą osób, które już nie są chore na koronawirusa, to aż 27 nowych osób. Ozdrowieńcy mieli dwukrotnie przeprowadzone testy, które wykazały wynik ujemny. Łącznie takich osób jest 66 w naszym województwie – mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Wojewoda poinformował także, że rozpoczął się proces, związany z leczeniem osoczem, pobranym od ozdrowieńców, którzy spełniają odpowiednie kryteria.

Mam nadzieję, że proces związany z wykorzystaniem osocza pozwoli uratować wiele istnień ludzkich – podsumował Mikołaj Bogdanowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.