Kolejne zmiany w MZK. Pierwsze już od dzisiejszej nocy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Bardzo mała liczba pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Toruniu – to główny powód do wprowadzenia kolejnych zmian w rozkładzie jazdy. Od nocy z 14 na 15 grudnia zmniejszona zostanie liczba kursów linii nocnych.

– Dotychczasowe zjazdy linii nocnych w węźle przesiadkowym na al. Solidarności odbywały się co 30 minut. Po zmianie odbywać się będą co ok. 50 minut. Zmiana rozkładów jazdy umożliwi skierowanie linii nocnej nr 01 do pętli przy ul. Poznańskiej 294 zamiast do pętli Szubińska oraz zmianę trasy przejazdu przez os. Stawki. Autobusy tej linii ominą Dworzec Główny i ul. Łódzką i pojadą nową trasą od pl. Armii Krajowej ul. Poznańską oraz ul. Hallera, Kniaziewicza, Andersa Drzymały, Inowrocławską i dalej do pętli przy ul. Poznańskiej. Ominięty zostanie przystanek „Parkowa” – informuje rzecznik prasowy MZK w Toruniu, Sylwia Derengowska.

Zamiennie autobusy zatrzymywać się będą na przystanku „Paderewskiego” przy ul. Inowrocławskiej. Na nowej trasie autobus będzie się zatrzymywał na nowym przystanku „Jasna” zaraz po wjeździe w ul. Hallera, a następnie na przystankach linii 36: „63 Pułku Piechoty”, „Biała”, „Kniaziewicza”, „Brązowa”, „gen. Orlicza-Dreszera”, „Letnia”, „Drzymały” i „Paderewskiego”.  Linia nocna nr 05 zostanie wydłużona od pętli Olimpijska do Os. Nad Strugą.

Od wtorku 15 grudnia zmieni się częstotliwość kursowania linii tramwajowych 1 i 2. Od poniedziałku do piątku do godz. 16:00 będą one kursowały co 12 minut, a nie co 10 jak miało to miejsce do tej pory. Pomiędzy 16:00, a 17:00 będą one jeździły co 15 minut, natomiast od 17:00 co 20 minut.

– Na odcinku wspólnym (pl. Teatralny –  Broniewskiego) częstotliwość wspólna od 6 minut poprzez 7-8 minut do 10 minut w godzinach wieczornych. W dni wolne (soboty i niedziele) częstotliwość również dostosowana do aktualnych potoków pasażerów, tj. co 20 minut do godz. 9 rano i po 16-tej, a w godz. 9-16 bez zmian co 15 minut. Zmiany te dotyczą godzin, w których wykorzystanie taboru jest bardzo małe – na poziomie od kilku do kilkunastu pasażerów – informuje Sylwia Derengowska.

Od czwartku 17 grudnia autobusy linii nr 13 będą miały dłuższe trasy. Zostaną one wydłużone od ul. Odrodzenia do pętli pl. Św. Katarzyny i wprowadzone zostaną drobne korekty w godzinach odjazdów w kierunku Działek Rudak.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *