Kolejny duży wzrost zakażeń. W kraju ponad 5 tys. przypadków

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O ponad 5 tys. przypadków zakażeń koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim przybyło 341 zakażonych, w tym część w Toruniu.

O szczegółach dotyczących zakażeń w regionie poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól:

Wśród zakażonych jest 40 osób z Bydgoszczy, 4 osoby z Grudziądza, 80 osób z Inowrocławia, 28 osób z Torunia, 11 osób z Włocławka, 15 osób z powiatu aleksandrowskiego, 11 z powiatu brodnickiego, 10 z powiatu bydgoskiego, 2 z powiatu chełmińskiego, 3 z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, 3 z powiatu grudziądzkiego, 14 z powiatu inowrocławskiego, 8 z powiatu lipnowskiego, 3 z powiatu mogileńskiego, 18 z powiatu nakielskiego, 8 z powiatu radziejowskiego, 6 z powiatu rypińskiego, 6 z powiatu sępoleńskiego, 5 z powiatu świeckiego, 19 z powiatu toruńskiego, 23 z powiatu tucholskiego, 3 z powiatu wąbrzeskiego, 14 z powiatu włocławskiego, 5 z powiatu żnińskiego i 3 osoby spoza województwa (pow. przeworski 1, pow. rawski 1, pow. chorzowski 1). Dane 2 kolejnych osób ustala sanepid – podał.

W szpitalach w Grudziądzu i Bydgoszczy zmarły kolejne dwie osoby, co oznacza, że łącznie w województwie mamy już ponad sto ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Pojawiły się jednak kolejne dobre informacje. W regionie wyzdrowiało aż 48 osób.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *