Kolejny pomysł radnego PiS: klawiatura na przejściu przy Jordankach

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Przemalowanie pasów przejścia dla pieszych na kształt klawiatury fortepianu naprzeciw sali koncertowej na Jordankach to pomysł, z którym wyszedł radny PiS Michał Jakubaszek.

Rajca wniosek w tej sprawie przekazał prezydentowi Torunia na ostatniej, marcowej sesji rady miasta. Proponuje przemalowanie pasów na przejściu dla pieszych naprzeciw sali koncertowej na Jordankach na kształt klawiatury fortepianu.

– Inicjatywa ma na celu wzbogacenie przestrzeni publicznej o elementy artystyczne związane z funkcjonowaniem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki – pisze Michał Jakubaszek we wniosku. – Proponowane rozwiązanie znalazło akceptację w innych miasta Polski, m.in. w Warszawie, Kołobrzegu i Bochni, gdzie odebrane zostało przez mieszkańców i turystów jako ciekawa i atrakcyjna forma artystyczna, która doskonale komponuje się w przestrzeni publicznej.

Czy takie rozwiązanie jest zgodne z przepisami ruchu drogowego? Z tą kwestią boksował się m.in. warszawski ratusz. Ministerstwo Infrastruktury kilka lat temu orzekło, że pasy w takim kształcie są niezgodne z przepisami. Klawiatura na przejściu przy ul. Emilii Plater w Warszawie ma się jednak wciąż dobrze.

– Pomimo pierwotnych obaw o stan bezpieczeństwa, przejście dla pieszych w proponowanym kształcie nie tylko nie zwiększyło ilości zdarzeń drogowych, ale zwiększyło zainteresowanie i czujność użytkowników ruchu drogowego – wskazuje radny PiS.

Co na to władze Torunia? Na odpowiedź w tej sprawie musimy poczekać. Urząd ma dwa tygodnie na jej przekazanie radnemu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *