Kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Co tym razem?

Box2 Wiadomości Województwo box
E-lekcja historii prowadzona przez Szymona Wiśniewskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła nie zatrzymuje się i rozpoczęła kolejny tydzień nadawania. Transmisje są nie tylko wsparciem dla uczniów w czasie pandemii, ale też dobrym przygotowaniem dla zdających w tym roku egzaminy. Co czeka nas w tym tygodniu?

W planie na dziś (poniedziałek) są zajęcia z języka polskiego dla maturzystów, poświęcone rozprawce. Widzowie będą mogli także zapoznać się z twórczością Tadeusza Śliwiaka. Część zajęć poświęcona będzie także gramatyce. Na dziś przygotowano także zajęcia z wiedzy o społeczeństwie i historii. 

We wtorek czekają nas natomiast zajęcia dla zainteresowanych tematyką dziennikarstwa. Na warsztatach nauczyć się będzie można redagowania tekstów w języku angielskim i pisania listów do redakcji. Maturzyści z pewnością skorzystają na lekcji matematyki, a w trakcie zajęć z historii przyjrzymy się bliżej tematowi Wielkiej Emigracji. 

W środę na maturzystów czekają zajęcia z fizyki. Poza tym w planie także geografia i biologia. Podczas zajęć z języka polskiego zapoznać się będzie można z twórczością Ignacego Krasickiego.

Ksiądz Dawid Wasilewski rozpocznie czwartkowe zajęcia rozważaniami na temat chrześcijańskiej dojrzałości. Oprócz tego lekcja matematyki, poruszająca m.in. tematy pojawiające się na egzaminie ósmoklasisty, a także zajęcia z biologii i chemii. W piątek z kolei lekcja fizyki, a także języka angielskiego i niemieckiego. 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *