Kolejny ze sprawców pobicia obcokrajowców zatrzymany

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Zatrzymano kolejnego z mężczyzn, który był odpowiedzialny za głośną sprawę ataku na obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi na toruńskiej starówce. Na koncie miał również wiele innych przestępstw. Wpadł przy okazji dokonywania kradzieży.

Przypomnijmy: do pobicia doszło w niedzielę 9 lutego około godz. 1:30 w nocy na zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. Przyczyny miały mieć podłoże narodowościowe. Policjanci opublikowali wizerunek poszukiwanych mężczyzn, prowadząc jednocześnie intensywne poszukiwania. Teraz udało się schwytać kolejnego ze sprawców.

Mężczyzna został zatrzymany przy okazji okradania sklepu. 17 marca 2020 roku około godz. 14:00 policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów przy ul. Legionów. Sprawców miało być dwóch, a ich łupem miało paść kilkadziesiąt paczek kawy. Oddelegowany na miejsce patrol policji natknął się na oddalających się od miejsca kradzieży amatorów kawy, którzy na widok mundurowych rzucili się do ucieczki, porzucając kradzione towary. Jednego ze sprawców kradzieży policjantom udało się zatrzymać.

Pochwycony przez funkcjonariuszy 21-latek okazał się być dobrze obeznany z przestępczą aktywnością. W ostatnim czasie dopuścił się również kradzieży w kilku innych sklepach. 27 lutego oraz 7 marca ukradł po kilka butelek alkoholu ze sklepu przy ul. Mickiewicza, zaś 2 marca dopuścił się kradzieży kilkudziesięciu opakowań słodyczy ze sklepu przy ul. Łódzkiej. Ponadto, okazało się, że był również poszukiwany przez policję za kradzież słodyczy również w sierpniu ubiegłego roku.

Szybko okazało się, że liczne kradzieże to tylko część przypadków łamania prawa przez 21-latka. Kryminalni poszukiwali go także w sprawie głośnej sprawy pobicia obcokrajowców na toruńskiej starówce z początku lutego. Na początku, przesłuchano w tej sprawie w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Następnie aresztowany został 21-letni mężczyzna. Zatrzymany we wtorek jego rówieśnik, jest również jednym ze sprawców, uchwyconym przez monitoring. Na mężczyźnie ciążył ponadto półroczny wyrok za przestępstwa, których dopuścił się wcześniej.

W środę zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut popełnienia przestępstwa na tle narodowościowym. Dziś śledczy planują zaprowadzić go do sądu. Mężczyźnie grozi od pół roku, do nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *