Kolumbijczyk Daniel Gallego Garcia nowym zawodnikiem FC Reiter Toruń

Box2 Sport Wiadomości
fot. FC Reiter Toruń

Futsalowa drużyna FC Reiter Toruń pozyskała nowego zawodnika. Jest nim pochodzący z Kolumbii Daniel Gallego Garcia.

24-latek swój pierwszy futsalowy kontrakt podpisał w wieku 17 lat z drużyną Real Antioquia. Później jego kariera nabierała rozpędu. Występował w zespołach Rionegro Futsal, Dorada Futsal, Lions Futsal, a w ostatnim czasie trenował z zespołem CD Alianza Platanera. Dwukrotnie występował w rozgrywkach Copa Libertadores (Liga Mistrzów Ameryki Południowej). Wspólnie z drużyną Real Antioquia zajął w finale trzecie miejsce. Był też kadrowiczem reprezentacji Kolumbii do lat 20. Studiował wychowanie fizyczne i sport.

REKLAMA

O swoim transferze powiedział:

Bardzo się cieszę, że mogę być w FC Toruń, czuję się bardzo zmotywowany. Chcę dać z siebie wszystko w tym sezonie! To dla mnie duże wyzwanie, ale zawsze je lubiłem! Wierzę w siebie, swoje umiejętności i to co mogę zaoferować swojemu zespołowi jako zawodnik!

Pierwszy mecz w sezonie 2021/22 FC Reiter Toruń rozegra z Rekordem Bielsko-Biała, spotkanie planowane jest na weekend 11-12 września. Dzisiaj ogłoszono skład nowej rady nadzorczej spółki Statscore Futsal Ekstraklasa, odpowiedzialnej za rozgrywki ligowe. Jej przewodniczącym został Patryk Stasiuk, prezes toruńskiego klubu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *