Komenda wojewódzka straży pożarnej w Toruniu zostanie rozbudowana za 21 mln zł

Box1 Wiadomości
Konferencja prasowa nt. rozbudowy komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu.
Konferencję prasową w sprawie rozbudowy zorganizowano 4 maja. Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz w środę 4 maja oficjalnie zatwierdził inwestycję pn.: Modernizacja i rozbudowa siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na spotkaniu nie zabrakło parlamentarzystów i radnych z regionu. Zadanie będzie dofinansowywane ze środków rządowych.

Konferencję prasową na temat rozbudowy siedziby wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu zorganizowano w środę 4 maja w świetlicy komendy. Budynek zostanie zmodernizowany i rozbudowany za 21 mln zł do 2025 r. Inwestycja będzie dofinansowywana z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025.

To bardzo potrzebna inwestycja. Jedna ze stu dwudziestu realizowanych w kraju. Będzie to komenda na miarę XXI wieku – komentował nadbrygadier Jacek Kaczmarek, komendant wojewódzki PSP.

Ten program modernizacji był przez wiele lat oczekiwany – dodał prezydent Michał Zaleski, jednocześnie dziękując parlamentarzystom za wsparcie projektu.

Konkurs na projekt nowej komendy zostanie ogłoszony już wrótce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.