Komitet Obrony Demokracji apeluje o wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Komitet Obrony Demokracji wydał oświadczenie w sprawie strajku w oświacie. – Uważamy, że nauczycielom polskich dzieci i młodzieży należą się godziwe warunki płacowe oraz dobrze zorganizowany system nauczania i programowy – czytamy w nim.

Oświadczenie w sprawie strajku wydał Zarządu Regionu i Rady Regionu Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji. Organizacja solidaryzuje się ze strajkującymi od poniedziałku nauczycielami i pracownikami szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

– Uważamy, że nauczycielom polskich dzieci i młodzieży należą się godziwe warunki płacowe oraz dobrze zorganizowany system nauczania i programowy – czytamy w oświadczeniu. – Obecna ekipa rządząca nie zapewnia żadnego z tych oczekiwań, ze stratą dla całego społeczeństwa i jego przyszłości. Wręcz przeciwnie, w kwestii organizacji systemu oświaty wprowadziła niespotykany nigdy wcześniej chaos a w kwestiach wynagrodzeń pozostawiła środowisko oświatowe zaniedbane w stosunku do innych grup społecznych i zawodowych.

Według KOD kontynuowanie pracy przez nauczycieli w “krytycznych warunkach stworzonych przez rządzących, może w krótkiej perspektywie “spowodować znacznie większe straty”.

– Dlatego jednocześnie z naszymi wyrazami solidarności z nauczycielami, apelujemy do całego społeczeństwa o zrozumienie i zdecydowane wsparcie dla podjętych przez nauczycieli działań protestacyjnych – pisze KOD. – Ich aktywność nie ma charakteru politycznego lecz zawodowy, społeczny i kulturowy. To wsparcie jest dla nich niezwykle ważne.

KOD zachęca też do wpłacania pieniędzy na fundusz strajkowy zainicjowany przez Społeczny Komitet „Wspieram Nauczycieli”. Tworzą go m.in. dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Andrzej Friszke, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Piotr Pacewicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Olga Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski i Jacek Żakowski.

Nauczyciele strajkując tracą swoje zarobki, dlatego potrzebują naszego wsparcia. Nr konta do wpłat: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877″ – czytamy w oświadczeniu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

5 thoughts on “Komitet Obrony Demokracji apeluje o wpłaty na fundusz strajkowy dla nauczycieli

  1. Chyba ktos tu powinien sie leczyc zadnej kasy to nauczyciele mi powinni placic za to ze musiałem wziąć wolne z pracy

  2. nie zapomnijcie jeszcze na Kijowskiego zapłacić debile . Ogólnie strona o Toruniu staje sie kolejnym KOD owskim ciałem .

  3. Ja wpłacę jak pan Matełusz Kijowski wpłaci 😉
    I bym też chciał wiedzieć, czy szanowny przewodniczący Mateusz spłaca już swoje alimenty oraz długi?
    Obywatel Torunia
    Jak Osik

  4. Jestem ciekawy jak nauczyciele zapłacą uczniom za ten stan. Uważam, że to co się obecnie dzieje to tylko wsparcie dla KOALICJI, a dzieci sie nie liczą. WSTYD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *