Kompromitacja TVP [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Paweł Szramka, Poseł na Sejm RP

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że telewizja publiczna oszczędnie gospodaruje prawdą. Materiały, które w niej się ukazują, wręcz kipią manipulacją. Trudno też doszukiwać się obiektywnego obrazu przedstawianych informacji, mimo iż takie właśnie powinny być, skoro to my wszyscy składamy się na TVP.

Nie ma co się oszukiwać, że w większym lub mniejszym stopniu zawsze była to tuba propagandowa rządzących, niezależnie od tego, która partia w danym momencie była u władzy. Jednak czegoś takiego, jak obecnie, trudno było nawet sobie wyobrazić.

REKLAMA

Propaganda rozlewająca się w czasie programów informacyjnych pozbawiona jest jakichkolwiek hamulców. Trudno oprzeć się wrażeniu, że każda, nawet najmniej istotna informacja sformatowana jest tak, aby wychwalać rządzących i przy okazji ganić wszystkich, którzy mają czelność ich skrytykować.

Poziom przygotowywania informacji również sięgnął dna. Niedawno w materiale pokazującym wzrost przestępczości w Europie nasza niezawodna telewizja publiczna wykorzystała nagranie… z serialu na Netflix.

To już nawet trudno skomentować. Użyłem w tytule felietonu słowa kompromitacja, ale myślę, że spokojnie moglibyśmy użyć w tym przypadku zdecydowanie dobitniejszego określenia.

Ręce opadają!

Widocznie miliardowe dotacje, które otrzymuje TVP, to zdecydowanie za mało, aby pofatygować się i sprawdzić źródło nagrania, po czym rzetelnie przygotować materiał.

Jeśli ktoś czerpie informacje tylko z tej stacji, to nie ma najmniejszych szans na obiektywną ocenę tego, co się dzieje. Wielka szkoda, że wcześniej nikt na poważnie nie pomyślał o tym, żeby maksymalnie odpolitycznić media publiczne.
Widocznie każda kolejna władza chciała trzymać w ręku to narzędzie, nie zwracając uwagi na poważne konsekwencje.

1 thought on “Kompromitacja TVP [FELIETON]

 1. No i o czym, napisał ten “posełek nygusek”?
  Że, ciągle ogląda jakieś programy telewizyjne, czy sportowe, czy filmidełka?
  Że, to ni posełek, ni żołnierz- wiadomo.
  Szpak, czy wrona to jakaś może?
  Nygusek, na “wieloletnim urlopie płatnym”-
  cwaniaczek, na utrzymaniu społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *