Komunikacja miejska w okresie noworocznym. Jak kursować będą pojazdy MZK?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jak co roku, w sylwestra komunikacją miejską pojedziemy inaczej, niż na co dzień. W tym roku dochodzą jednak obostrzenia przeciwepidemiczne, które także mają wpływ na to, w jaki sposób funkcjonować będzie transport publiczny. Co warto wiedzieć przed przejażdżką autobusem lub tramwajem w sylwestra?

Do godz. 19:00 obowiązują feryjne rozkłady jazdy. Od 19:00 mają bowiem obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, więc ostatnie kursy z pętli krańcowych będą wykonywane do godz. około 18:30. Pojazdy po tej godzinie zjadą do zajezdni. 

Od 20:00 rozpoczną się kursy linii nocnych, zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w wigilię. Od godz. 23:00 do 3:00 kursowanie linii nocnych będzie zawieszone. Między godz. 18:00 a 4:00 przejazdy na wszystkich liniach są darmowe. 

Tymczasowe zmiany obejmą także okres noworoczny. 1 stycznia ruch tramwajowy odbywał się będzie na takich samych zasadach jak 25 i 26 grudnia. 2 i 3 stycznia pojedziemy tak samo, jak w zwykłą sobotę i niedzielę. 4 i 5 stycznia to z kolei okres obowiązywania rozkładu jazdy na ferie. 6 stycznia, w święto Trzech Króli, ponownie obowiązujący będzie rozkład jak 25 i 26 grudnia. Do 6 stycznia będzie można przejechać się jeszcze świątecznym tramwajem. Do niedzieli kursował będzie na linii nr 1, od poniedziałku do środy na linii nr 2. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *