Komunikacja miejska w okresie noworocznym. Jak kursować będą pojazdy MZK?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jak co roku, w sylwestra komunikacją miejską pojedziemy inaczej, niż na co dzień. W tym roku dochodzą jednak obostrzenia przeciwepidemiczne, które także mają wpływ na to, w jaki sposób funkcjonować będzie transport publiczny. Co warto wiedzieć przed przejażdżką autobusem lub tramwajem w sylwestra?

Do godz. 19:00 obowiązują feryjne rozkłady jazdy. Od 19:00 mają bowiem obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, więc ostatnie kursy z pętli krańcowych będą wykonywane do godz. około 18:30. Pojazdy po tej godzinie zjadą do zajezdni. 

Od 20:00 rozpoczną się kursy linii nocnych, zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w wigilię. Od godz. 23:00 do 3:00 kursowanie linii nocnych będzie zawieszone. Między godz. 18:00 a 4:00 przejazdy na wszystkich liniach są darmowe. 

Tymczasowe zmiany obejmą także okres noworoczny. 1 stycznia ruch tramwajowy odbywał się będzie na takich samych zasadach jak 25 i 26 grudnia. 2 i 3 stycznia pojedziemy tak samo, jak w zwykłą sobotę i niedzielę. 4 i 5 stycznia to z kolei okres obowiązywania rozkładu jazdy na ferie. 6 stycznia, w święto Trzech Króli, ponownie obowiązujący będzie rozkład jak 25 i 26 grudnia. Do 6 stycznia będzie można przejechać się jeszcze świątecznym tramwajem. Do niedzieli kursował będzie na linii nr 1, od poniedziałku do środy na linii nr 2. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *