Koncert Alicji Majewskiej “Żyć się chce”

Kultura
Mat. organizatora

W styczniu nadchodzącego roku w Sali Koncertowej CKK Jordanki odbędzie się niezwykły koncert Alicji Majewskiej. Artystce towarzyszyć będzie na scenie Włodzimierz Korcz i Warsaw Opera Quartet.

Dwa i pół roku po płycie “Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki nagrała album “Żyć się chce”. W charakterystyczny dla siebie sposób Majewska łączy niesłabnącą pogodę ducha z refleksją nad trudami życia. Tym razem do niepowtarzalnych kompozycji Włodzimierza Korcza teksty stworzyli – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też “wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat.

REKLAMA

W programie “Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. “Żal niebieski” to hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego. Jako bonus track w albumie znajdziemy też “Przed nocą i mgłą”, czyli dobrze znaną melodię z serialu “07 zgłoś się”. Ten utwór po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, w towarzystwie partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Koncert Sala Koncertowa CKK Jordanki, ul. Aleja Solidarności 1-3, 26 stycznia 2020, godz. 18.00

Bilety do nabycia w serwisie Kupbilecik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *