Koncert Barbary Trzetrzelewskiej w Toruniu

Box2 Kultura Wiadomości
Mat. Dwor Artusa

Dziś (poniedziałek, 25.11) o godz. 19.00 w Auli UMK wystąpi Basia. Choć wydarzenie odbędzie się w siedzibie UMK, jego organizatorem jest Centrum Kultury Dwór Artusa. Koncert odbędzie się w ramach Artus Festival.

BASIA (właściwie: Barbara Trzetrzelewska) to jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, a zarazem jedna z niewielu, które odniosły międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami “Half a Minute” i “Get Out of Your Lazy Bed”. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos. Muzyka wykonywana przez artystkę to
połączenie współczesnego jazzu i popu z latynoamerykańską nutą.

REKLAMA

Po dziewięciu latach od wydania płyty “It’s That Girl Again“, w maju 2018 Basia zaprezentowała swój kolejny studyjny album Butterflies. Nowy krążek zachwycił zarówno fanów, jak i krytyków. Sama artystka twierdzi, że jest to najbardziej jazzowy krążek w jej dorobku. Zawarte na nim piosenki opowiadają o szeroko rozumianej miłości – do życia, do muzyki i do ludzi.

Podczas występu Basi towarzyszyć jej będzie długoletni partner, klawiszowiec Danny White. Usłyszymy również znakomitych muzyków: Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja). Muzycy, którzy wystąpią z Basią znani są z występów z takimi gwiazdami, jak Simply Red, Tom Jones, Kylie Minogue.

Koncert w Toruniu będzie jedną z niewielu okazji do posłuchania artystki na żywo.

BASIA – koncert.25.11. (poniedziałek) godz 19. Aula UMK, ul. Gagarina 11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *