Koncert muzyki filmowej zainauguruje 19. edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Box2 Kultura
fot. Adam Zakrzewski i Andrzej Romański / TFNiS 2018

Koncertem muzyki filmowej w aranżacjach Bartosza Staszkiewicza, z udziałem Julii Marcell, zainaugurowany zostanie 19. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Tematem trwającej od 24 do 28 kwietnia imprezy będą „Oblicza komunikacji”. W środę (17.04) w godz. 16.00-18.00 w Dworze Artusa rozdawane będą wejściówki na część z festiwalowych wydarzeń.

Organizatorzy tegorocznego święta nauki przygotowali niespełna 130 imprez – pokazów, wykładów, koncertów, spektakli teatralnych, inscenizacji, wystaw oraz ekspozycji.

REKLAMA

– Istotą koncepcji wydarzenia jest taki dobór imprez, aby każdy z gości Festiwalu, niezależnie od wieku i wykształcenia, znalazł propozycje odpowiadające jego zainteresowaniom – zapowiada prof. dr hab. Wojciech Wysota, przewodniczący Rady Programowej TFNiS. – Rada postanowiła, iż tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu będą „Oblicza komunikacji”. Temat ten jest bardzo pojemny, wielowątkowy, wciągający, ale zarazem dyskusyjny, tajemniczy i nieustannie badany.

W ciągu czterech festiwalowych dni mieszkańcy regionu będą mogli oko w oko spotkać się z prawdziwą nauką i sztuką. Poznają miejsca na co dzień dla nich niedostępne – laboratoria, warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji.

19. edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zainauguruje koncert muzyki filmowej. O oprawę muzyczną zadba Bartosz Staszkiewicz, wokalną – Julia Marcell. Wydarzenie zatytułowane „Języki muzyki filmowej” rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa.

Uczestnicy koncertu usłyszą nie tylko instrumentalne utwory z telewizyjnych i kinowych hitów, ale także kompozycje z produkcji zapomnianych. Uzupełnieniem repertuaru będą nowe aranżacje piosenek z filmów „Zimna wojna”, „Wielka Majówka” czy serialu „Dark”

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można otrzymać 17 kwietnia w godz. 16.00-18.00 w Dworze Artusa (ul. Rynek Staromiejski 6). Na które spotkania, w ramach Festiwalu, obowiązywać będą wejściówki?

Bezpłatne bilety odebrać będzie można na:

Bez wcześniejszych zapisów będzie można wziąć udział m.in. w wykładzie z pokazem „Autyzm – sposoby komunikacji”. Ten odbędzie się w piątek 26 kwietnia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. W programie przygotowano także „ART-FAKE. Laboratorium Zdarzeń Nieprawdziwych”, wykład „Choroby społeczne – plaga XXI wieku. Zagrożenia związane z rozwojem cywilizacji” i zabawę „Czy jest między nami chemia”.

Głównym wydarzeniem 19. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie „Bliskie spotkanie z obcym. Science fiction i antropologia”. Impreza odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Dzień później zaś naukowcy zorganizują spotkanie o tematyce matematycznej oraz wykład dotyczący komputerów „O krzemowej mowie”.

Szczegółowy program wydarzenia oraz miejsca festiwalowych spotkań dostępne są na stronie www.festiwal.torun.pl

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *