Koncert muzyki filmowej zainauguruje 19. edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Box2 Kultura
fot. Adam Zakrzewski i Andrzej Romański / TFNiS 2018

Koncertem muzyki filmowej w aranżacjach Bartosza Staszkiewicza, z udziałem Julii Marcell, zainaugurowany zostanie 19. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Tematem trwającej od 24 do 28 kwietnia imprezy będą „Oblicza komunikacji”. W środę (17.04) w godz. 16.00-18.00 w Dworze Artusa rozdawane będą wejściówki na część z festiwalowych wydarzeń.

Organizatorzy tegorocznego święta nauki przygotowali niespełna 130 imprez – pokazów, wykładów, koncertów, spektakli teatralnych, inscenizacji, wystaw oraz ekspozycji.

REKLAMA

– Istotą koncepcji wydarzenia jest taki dobór imprez, aby każdy z gości Festiwalu, niezależnie od wieku i wykształcenia, znalazł propozycje odpowiadające jego zainteresowaniom – zapowiada prof. dr hab. Wojciech Wysota, przewodniczący Rady Programowej TFNiS. – Rada postanowiła, iż tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu będą „Oblicza komunikacji”. Temat ten jest bardzo pojemny, wielowątkowy, wciągający, ale zarazem dyskusyjny, tajemniczy i nieustannie badany.

W ciągu czterech festiwalowych dni mieszkańcy regionu będą mogli oko w oko spotkać się z prawdziwą nauką i sztuką. Poznają miejsca na co dzień dla nich niedostępne – laboratoria, warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji.

19. edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zainauguruje koncert muzyki filmowej. O oprawę muzyczną zadba Bartosz Staszkiewicz, wokalną – Julia Marcell. Wydarzenie zatytułowane „Języki muzyki filmowej” rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa.

Uczestnicy koncertu usłyszą nie tylko instrumentalne utwory z telewizyjnych i kinowych hitów, ale także kompozycje z produkcji zapomnianych. Uzupełnieniem repertuaru będą nowe aranżacje piosenek z filmów „Zimna wojna”, „Wielka Majówka” czy serialu „Dark”

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można otrzymać 17 kwietnia w godz. 16.00-18.00 w Dworze Artusa (ul. Rynek Staromiejski 6). Na które spotkania, w ramach Festiwalu, obowiązywać będą wejściówki?

Bezpłatne bilety odebrać będzie można na:

Bez wcześniejszych zapisów będzie można wziąć udział m.in. w wykładzie z pokazem „Autyzm – sposoby komunikacji”. Ten odbędzie się w piątek 26 kwietnia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. W programie przygotowano także „ART-FAKE. Laboratorium Zdarzeń Nieprawdziwych”, wykład „Choroby społeczne – plaga XXI wieku. Zagrożenia związane z rozwojem cywilizacji” i zabawę „Czy jest między nami chemia”.

Głównym wydarzeniem 19. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie „Bliskie spotkanie z obcym. Science fiction i antropologia”. Impreza odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Dzień później zaś naukowcy zorganizują spotkanie o tematyce matematycznej oraz wykład dotyczący komputerów „O krzemowej mowie”.

Szczegółowy program wydarzenia oraz miejsca festiwalowych spotkań dostępne są na stronie www.festiwal.torun.pl

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *